Майстер-клас від румунок

ГК «Карпати-УжНУ» поступився у першому поєдинку 1/8 «Челендж-капу»

У неділю відбувся перший поєдинок 1/8 фіналу гандбольного єврокубку «Челендж-кап», в якому ужгородські «Карпати-УжНУ» приймали на домашній арені, в спорткомплексі «Юність» румунський клуб «Роман». Результат двобою вже вирішений: після поразки в домашній грі наші гандболістки мають суто теоретичні шанси на вихід до ¼. Результат неприємно вразив: хоча й було зрозуміло, що гості сильніші і шансів у наших дівчат небагато, але все ж таки була надія, що бодай вдома вони нав’яжуть боротьбу суперницям – не вийшло. Микола Вегеш – старий-новий президент клубу Однак, навкологандбольні новини в клубі витіснили на деякий час навіть міжнародний матч. По-перше після нетривалої паузи клуб вдруге погодився очолити ректор УжНУ Микола Вегеш. "Фактично тепер ми взялися за команду двоє з Володимиром Фленьком, начальником управління молоді і спорту ОДА. Домовилися так, що він буде допомагати в організації і проведенні єврокубкових зустрічей, а я — матчів чемпіонату України. На сьогоднішній день вся команда причетна до університету, дівчата є або нашими студентками, або викладачами. Навіть тренери і лікар працюють у нас. Крім того, спортивний клуб «БУМ» перейменовано у СК «Карпати-УжНУ», тобто команда стала виключно університетською", – повідомив Вегеш газеті «Новини Закарпаття». Натомість звільнено Юрія Бухлака з посади віце-президента, на якій він перебував кілька років. Причини цього пан Юрій коментувати не захотів, туманно пояснивши це несприйняттям його персони з кимось із господарів команди. Старе-нове керівництво не ставило перед командою завдання пройти румунок у «Челендж-капі», але буде не проти, якщо чемпіонат України «Карпати-УжНУ» завершать з бронзовими нагородами. Нагадаємо, що на даний момент ужгородки якраз і перебувають на третій сходинці в турнірній таблиці української першості. І це при тому, що за рівнем фінансування є останніми серед всіх команд суперліги. Але з цим питанням, можливо, вдасться покінчити – інтерес до команди виявила обласна організація «Партії регіонів». Побічно це підтвердив голова закарпатських регіоналів Олександр Ледида, котрий відвідав останню гру і вручав подарунки кращим гравцям двобою. Сподіваємося, що політичні розбіжності (нагадаємо, що Микола Вегеш – депутат облради від «Нашої України») не завадять пеерівцям допомогти «Карпатам», зрештою – це не політичне питання. Однак сама гра приємних вражень Ледиді навряд чи додала… Нас вчили, як треба грати Перший тайм неприємно навіть згадувати. Такими безпорадними «Карпати» не доводилося ще бачити. Хтозна, чи то румунки насправді настільки сильніші, чи на наших дівчат давив авторитет румунського гандболу, однак виглядали вони «дівчатками для биття». Гості перейшли в атаку практично негайно. І незабаром вже отримали право на пенальті, яке, втім, не реалізували. Перший тайм взагалі відзначився поганою реалізацією 7-метрових. З 5 перших призначених на дві команди, лише румунки могли забити один. Але останні компенсували погану реалізацію стандарту голами, забитими з гри, натомість наші не забивали ніяк. Дівчата виглядали блідною тінню на тлі гри суперниць – вони не могли пройти їхній захист, провести плідні атаки, пропускали гострі контратаки, удари по румунських воротах були слабенькими і не спричиняли жодних проблем для голкіпера. Про що говорити, коли другий гол ужгородки зуміли забити лише на 14-й хвилині? Звісно, треба брати до уваги, що грали наші гандболістки у послабленому складі через травми, що в нас коротка лавиця запасних, що невизначеність навколо команди не сприяла настрою на гру і т.д. Але дивитися на безпорадну гру було прикро, гадаю, не лише мені, але й усім вболівальникам, які, як і раніше, вщерть заповнили трибуни залу і шалено підтримували наших дівчат. У першому таймі трапився й не надто неприємний момент, який був чисто випадковим, але аукнувся нам у другій половині гри. В одному з ігрових епізодів румунська гандболістка, ринувшись в атаку, наскочила на нашого гравця і отримала потужній удар по носу. Бідолашна дівчина кілька хвилин качалася по підлозі від болю, через що її замінили. Під час перерви настрій був не найкращим – рахунок 6:19 на користь суперниць не надто тішив. Тому надії були бодай на те, що ми не пропустимо 40 голів – якби така гра продовжувалася, то подібний розгром цілком міг стати реальністю. Я поцікавився у колишнього тренера «Карпат» Сергія Новикова, котрий теж стежив за грою, чи очікував він на такий неприглядний результат. «Безперечно, – шокував він відповіддю. – Румунський клубний гандбол один з найсильніших у Європі, поряд з угорським, датським, норвезьким. Я впевнений, що будь-яка команда з тамтешнього чемпіонату здатна перемогти найсильнішу нашу команду. Там же в першості справжня рубка – 12-та команда дає бій лідеру, а у нас діти грають». Але на наше щастя, повторення першотаймівського «побиття немовлят» не трапилося. Чи то румунки розслабилися, повважавши справу зробленою, чи ужгородки розізлилися, але в другому таймі сильнішими були вже наші. А ми уроки засвоїли Друга 30-хвилинка відрізнялася від першої, як небо і земля. Тепер вже якраз «карпатки» захопили ініціативу і забили поспіль три м’ячі. А норму першого тайму – в 6 голів виконали на 12-й хвилині. Так пройшов весь тайм – наші забивали, гості відігрувалися. Довгий час ми не могли зменшити різницю до менше 10 м’ячів, однак врешті-решт це вдалося і закінчили гру з рахунком 20:28. Звісно, домашня поразка з такою різницею шансів на ¼ не дає, але принаймні уникли повної ганьби. Хоча під час гри трапився неприємний інцидент, після якого підсумковий результат уже мало цікавив. Як у першому таймі по носі отримала румунка, так у другому наша гандболістка Наталія Скундзяк – лише з гіршими наслідками. Одна з суперниць, велетенська дівчина всією своєю вагою вдарила Наталку по голові і розбила їй обличчя. Нещасна дівчина після такого удару не зуміла самостійно піднятися з майданчику, тому її винесли за межі. Ця пригода вивела її напарниць із себе і деякий час здавалося, що гра перетвориться у бійку. Без цього, на щастя, обійшлося. Однак одну з наших кращих нападниць Трегубову суддя з поля вигнав. Звісно, після цього про підсумковий результат уже якось не думалося. А Скундзяк так і пролежала до кінця гри біля ігрового майданчику, поки викликали «Швидку допомогу», у зв’язку з чим виникає питання до організаторів, чому немає чергової «швидкої», адже на подібних подіях її присутність необхідна. На після матчевій прес-конференції тренер румунок сказав, що десь подібного результату він і очікував, а поразку в другому таймі пояснив втомою та розслабленістю, оскільки в його дівчат результат першого тайму весь час стояв перед очима. Також додав, що команда його вперше бере участь у цьому турнірі, тому успішні результати є в деякій мірі несподіванкою для них самих. Отож планів не будують – просто намагаються пройти якнайдалі. Наш же тренер, Ігор Дядечко, причинами провалу назвав травми провідних гравців та відсутність пристойної заміни для них. Словом, програли. Трагедії з цього результату, повторюся, робити не слід – іншого підсумку й не чекали. А от надалі хотілося б кращого майбутнього. «Карпатам» весь час обіцяють фінансове покращення. Дуже потрібно, аби нинішні «батьки команди» виявили оригінальність – дотрималися своїх обіцянок.