Чемпіонат України: Підсумки 21-го туру

Стартувала весняна частина футбольного марафону під назвою Прем'єр-ліга. 3-4 березня відбулися матчі 21-го туру.

Рік розпочався вдало для господарів матчів. На їх рахунку 5 перемог. Також були зафіксовані одна нічия і одна для гостей.

Єдина перемога з різницею два або більше м'ячі зафіксована у стартовому матчі туру у Луганську, де місцева "Зоря" несподівано познущалася над "Карпатами" - 5:1.

У п'яти матчах зафіксовано мінімальні перемоги, а в чотирьох з них було забито лише один гол.

Єдина нічия трапилася у центральному матчі туру ("Шахтар" - "Дніпро").

Гра у Сімферополі ("Таврія" - "Металург") не відбулася через незадовільний стан газону на стадіоні "Локомотив".

ГОЛИ. Спільними зусиллями у звітному турі було забито 15 голів (11 − господарями і 4 − гостями). Таким чином, з початку чемпіонату м'яч до сітки влітав понад 400 разів − 413 (224-189). Середня результативність туру − 2,14, сезону − 2,47.

АВТОГОЛИ. Півзахисник "Іллічівця" Ігор Чайковський забив 600-й гол "Чорноморця" у чемпіонаті України. Загалом у чемпіонаті зафіксовано 17 "самострілів".

ХЕТ-ТРИКИ. Черговий тур приніс лише другий хет-трик сезону. Півзахисник "Зорі" Микита Каменюка вперше у своїй кар'єрі відзначився трьома м'ячами.

ЖОВТІ КАРТКИ. Арбітри у 7-ми матчах показали гравцям 48 "гірчичників": 18 для господарів і 30 для гостей. Це рекордний показник чемпіонату.

Загальне число жовтих карток зросло до 902-х (413-489). У середньому за матч гравці попереджаються 5,4 рази.

ЧЕРВОНІ КАРТКИ. У першому весняному турі три футболісти не дограли матч до кінця. У морському дербі "Чорноморець" - "Іллічівець" спочатку Віталій Балашов залишив господарів у меншості, але згодом Руслан Фомін зрівняв склади. У битві "Шахтаря" і "Дніпра" червону картку отримав Віталій Мандзюк. Тепер загальна кількість вилучень − 61.

ПЕНАЛЬТІ. Обидва 11-метрові у турі виконувалися у бік воріт гостей. Але якщо Ахмед Янузі допоміг "Ворсклі" перемогти "Кривбас", то форвард "Чорноморця" Лучіан Бурдужан пробив у стійку воріт. Загальне число пенальті за поточний сезон − 42 (23-19). Реалізовано з них 31 (16-15), що складає 73,8% ефективності.

ГЛЯДАЧІ. Навіть неповний тур чемпіонату приніс багато глядацьких рекордів. Це і загальна кількість вболівальників на матчах туру (147 196), і середня (21 028). Рекорд відвідуваності чинних змагань встановив матч "Динамо" - "Арсенал" і стадіон НСК "Олімпійський" (51 284).

Загалом 167 матчів поточного чемпіонату вже зібрали на трибунах 1 748 884 прихильника футболу (пересічний показник − 10 472).

СЕРІЇ

− "Динамо" виграє поспіль 6 турів, не програє − 21, не пропускає голів 464 хвилини;

− "Шахтар" перервав виграшну серію з 6-ти матчів і "суху" серію, яка налічувала до голу дніпропетровця Матеуса 532 хвилини;

− "Металіст" виграв 5-у зустріч поспіль, але вперше за 8 ігор забив менше 2-х м'ячів;

− "Дніпро" перервав 13-матчеву безнічийну серію;

− "Кривбас" припинив серію з 3-х зустрічей на виїзді без поразок;

− "Арсенал" у гостях не може вразити ворота опонентів 466 хвилин;

− Безвиграшна серія "Ворскли" налічувала до зустрічі з "Кривбасом" 6 матчів, але полтавчани продовжують пропускати хоча б один гол у 8-му турі поспіль;

− "Чорноморець" забиває гостям останні 7 поєдинків;

− До матчу в Олександрії "Волинь" не вигравала останні 5 зустрічей;

− "Карпати" не знають смаку перемог 5 турів;

− "Зоря" перервала безвиграшну серію, яка налічувала 11 матчів (попередні 6 ігор луганчани програли).

ЮВІЛЕЇ

− "Карпати" зазнали 200-у поразку за час виступів у Чемпіонатах України.

− "Чорноморець" забив 600-й гол в іграх чемпіонату. Щоправда своє ім'я в історію одеситів вписав хавбек "Іллічівця" Ігор Чайковський.