125-років футболу Закарпаття: тріумф Минаю у Другій Лізі (ФОТО)

Ще рік назад закарпатський клуб грав у чемпіонаті області, а тепер вже готується до Першої ліги України.

Про свої амбіції президент клубу Валерій Пересоляк заявляв ще на передодні сезону. Команду поповнили ряд нових футболістів, а сама команда розпочала грати на новому стадіоні.

Старт сезону

Перший матч команда Ігоря Харьковщенка грала на виїзді у Калуші. Ця гра була своєрідним дербі, адже команди до цього часу вже грали у Чемпіонаті України серед аматорських команд. Гра була за нашою командою, але забити вдалося лише калушанам. У підсумку першу гру Минай програв.

Реабілітація прийшлась на другий тур. «Минай» гостював у Хмельницькому. Закарпатці провели впевнену гру і виграли з рахунком – 2:0. А справжнє свято прийшлося на третій тур. Домашня гра проти «Чайки» з Борщагівки (Київська область) і драматична перемога – 2:1. Впевнений старт давав надії на хороше завершення сезону.

ГЕГЕмонія від Робія

Роберт Гегедош одразу ж заявив про себе. Спочатку першими своїми забитими м’ячами на професійному рівні, а потім і голом красенем у ворота київського «Динамо» (про цю гру у матеріалі буде окремо). Гегедош завжди був на вістрі атаки і знав де потрібно йому знаходитися. Суперники вже знали, що Роберта потрібно опікати і часто на форварді Минаю «сиділо» по два захисника. Але це не дуже заважало талановитому гравцю.

Підсумок вражаючий. Кращий бомбардир другої ліги – 13 голів. Гадаєте, що це все? Ні. У підсумку Роберт Гегедош став і кращим бомбардиром кубку України забивши чотири голи.

«Динамо», «Динамо» …

Кубок України для «Минаю» став справжнім проривом. У першому раунді команді Ігоря Харьковщенка довелося грати на виїзді з рівненським «Вересом». Тоді команда не змогла перемогти у основний час і все вирішувалося у післяматчевих пенальті. Поступатися ніхто не хотів, а серія пенальті йшла майже півгодини. Драматизм, адже після десятої пари пробиття наш голкіпер справився із завданням, а от суперника ні. 9:10 – на користь «Минаю».

У другому раунді «Минай» грав із «Прикарпаттям». Команда з Першої ліги рахувалася фаворитом на цю гру, але тільки тому, що про «Минай» ніхто не чув на той момент. Дубль Гегедоша за півтори хвилини і тут вже «Прикарпаття» у ролі доганяючих. На 42-хвилині івано-франківці один гол відквитали, але через дві хвилини отримали результативний удар у свої ворота від Гавриленка – 3:1 на користь закарпатців.

1/16 фіналу кубка знову пройшла на стадіоні «Минай-Арена». На цей раз суперником стали гості з Миколаєва. Команда також грала у Першій лізі, але вже не рахувалася безперечним фаворитом на гру. І не дарма, адже голи Кобіна, Гегедоша та Пиняшка зробили рахунок у матчі непристойним (до 74-хвилини «Минай» вигравав – 3:0). Лише в останній 15-хвилинці гості відіграли один м’яч – 3:1.

Жеребкування 1/8 фіналу і тут тобі…. «Динамо» гостюватиме на Закарпатті. Валерій Пересоляк, як президент клубу забезпечив мегаумови для вболівальників і футболістів. Чого вартували додаткові місця для сидіння, адже атмосфера на стадіоні була дійсно неймовірна.

Стосовно гри, то і вона була на вищому рівні. «Динамо» з «Минаєм» не гралося і привезло до Ужгорода основний склад. Проте перший тайм, як це не дивно був за ужгородськими футболістами, а гол Роберта Гегедоша став для команди просто неабияким зарядом на гру. Звичайно ж пройти «Динамо» було б сенсацією, але команда відіграла на високому рівні увесь матч. Щоправда іменитий суперник у другому таймі зумів забити тричі і перемогти, але гра у підсумку залишила лише приємні враження.

Синдром зимового спання

Зимове міжсезоння виявилося для команди не дуже вдалим. Команду залишило ряд гравців, а на їх зміну прийшли нові. Важливою втратою можна назвати Василя Кобіна, який у підсумку заявив, що завершує кар’єру футболіста. Початок весняної частини чемпіонату не вдався. Команда втрачала очки за очками. У підсумку втратили і перше місце, а потім і друге. Вихід у Першу лігу все більше перетворювався на ілюзію. Команда не брала стратегічно важливі очки, а суперники їх набирали. «Минай» на своєму чемпіонськму шляху програв чотири матчі поспіль, а з них дві домашні гри.

Керівництво клубу хоч і розуміло, що часу замало, але наважилося на звільнення головного тренера Ігоря Харьковщенка. Шукати нового тренера за п’ять турів до кінця не було сенсу, адже це б зайняло більше часу, тож команду очолив спеціаліст із тренерського штабу клубу.

Естонський чарівник

Співпадіння чи ні, але із зміною наставника команда почала вигравати. Виконуючим обов’язки головного тренера поклали естонського фахівця Кирила Куренко, який вже працював у структурі клубу. Команда заграла в інший футбол. Трохи була змінена тактична складова гри. Також було помітно, що команда намагається не тільки домінувати на полі, а і швидко забити гол. У підсумку п’ять матчів і п’ять перемог, а суперники свої очки втратили і команда вже Кирила Куренка посіла у групі перше місце і вийшла у Першу лігу України.

Битва за чемпіонство

Сезон ще не завершився і у команди ще одна гра. Гра за визначення чемпіона у Другій лізі. Там зустрінуться переможець Групи «А» та групи «В». «Минай» зіграє з кременчуцьким «Кремінем». Гра запланована на 1 червня у Кропивницькому там і визначиться переможець Другої ліги, але на вихід до Першої ліги це вже ніяк не впливає.