Закарпатські медики ганяли на лижах (ФОТО)

Понад дві сотні медичних працівників в суботу на базі спортивного клубу «Синяк», що на Мукачівщині, змагалися у першості з гірсько-лижного спорту.

Організаторами змагань традиційно виступили управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації та обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України. Головним суддею змагань був Анатолій Плєханов - суддя Національної категорії.

25 команд з медичних установ області делегували своїх спортсменів. Решта учасників зимового свята, що виступала поза регламентом, отримала величезний заряд енергії та масу задоволення від гірськолижного відпочинку та спілкування з друзями і колегами.

Більше ніж піввіку на лижах головний лікар обласної станції переливання крові Олег Щадей. Як медик, він на власному досвіді переконаний у надзвичайній користі лижного спорту: «Це - найздоровіший вид спорту. Під час катання на лижах  в організмі людини задіяні майже всі м’язи,  позитивні емоції допомагають отримати заряд енергії, а кров насищається найчистішим киснем».

З п’яти років на лижах – переможець серед  спортсменок віком до 35 років лікар-терапевт жіночої консультації Хустської районної поліклініки Катерина Маслей. Минулого року на зимових змаганнях вона виборола друге місце. Любов'ю до гірськолижного спорту заразила своїх чоловіка і доньку. А їй, в свій час, це захоплення прищепили батьки.

Переможниця змагань у групі жінок понад 35 років лікар-уролог Ужгородської ЦРЛ Світлана  Чопик, катається на лижах зі студентських років. За її словами рецепт перемоги простий: «Потрібно щороку їздити в гори і кататися на лижах. І дуже любити цей вид спорту».

Прикладом сімейної переможної династії медиків-гірськолижників служить родина Новікових з Мукачівської обласної дитячої лікарні. Одразу дві золоті нагороди поповнили сімейну колекцію відзнак. Батько і син виборили перемоги у категоріях чоловіки до і після 35 років.

Андрій Новіков окрім професії лікаря педіатра, ще й працює інструктором на гірськолижній базі – навчає азам спуску з гір новачків і переконує, що навчатися катанню на лижах можна в будь-якому віці. Наприклад, його мама стала вперше на лижі в 60 років. Він пригадує, що у його тренерській практиці найменшому гірськолижнику-початківцю було 1,5 роки, а найстаршій людині, яка вперше у житті вирішила опанувати лижний спорт – аж 77 років!

За словами Володимира Турок, голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров»я, яка об’єднує 27 тисяч медиків, потенціал у спортивних змагань надзвичайно великий. Вже в найближчих планах:  проведення наступного року зимої спартакіади вже з декількох видів спорту.

Традиційно по закінченню змагань нагородили переможців. Найбільше нагород  у обласної дитячої лікарні. Як в командному заліку, так і в індивідуальній першості чоловіків – вони переможці. Друге місце в командному заліку у спортсменів обласного протитуберкульознього диспансеру, а третє – посіла команда обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака.

В категорії жінки до 35 років місця розподілились таким чином: перемога у Катерини МАСЛЕЙ (Хустська ЦРЛ), другий результат показала Олеся СОЛОВЕЙ (обласна дитяча лікарня), а третє місце у Іванни ДАНИЛИЧ (обласний клінічний кардіологічний диспансер).

В категорії жінки понад 35 років перемогла  Світлана ЧОПИК (Ужгородська ЦРЛ), друге місце у Олександри ТВЕРДУШКО (Мукачівська ЦРЛ), а третє - у Ганни КАТЕРИНЮК (Рахівська ЦРЛ)

Серед чоловіків до 40 років місця розподілись таким чином: переміг Михайло НОВІКОВ (обласна дитяча лікарня), друге місце  у Богдана КОЛОДІЙ (Мукачівська ЦРЛ), а третє - у Василя МАТОЛИ (Воловецька ЦРЛ).

В категорії чоловіки понад 40 років переміг Андрій НОВІКОВ (обласна дитяча лікарня), друге місце у Віктора ФАЛЕС ( ОКТМО «Фтизіатрія»), а третє – у Василя ДЬОРДЯЙ – (Рахівська ЦРЛ)