Говерла - Чорноморець - 1:1

Зі стартовим свистком арбітра Сергія Бойка в чемпіонаті Прем'єр-ліги відбулася маленьке подія - нинішній турнірний марафон перетнув свій екватор, і команди пішли на друге коло з'ясування стосунків.

У першому турі цього сезону, як ми пам'ятаємо, гра між «Чорноморцем» та «Говерлою» при двох абсолютно різних таймах завершилася перемогою одеситів 3:2, вже тому можна цілком було говорити про реваншистських настрій господарів, які разом зі своїми вболівальниками встигли призабути, що ж таке смак перемоги.

Впевненість одеситів, які, навпаки, оформили перемоги в чотирьох своїх останніх іграх, була помітна в перші хвилини матчу. Легко, по-хазяйськи, підопічні Романа Григорчука перевели гру на половину ужгородців, і провели кілька атак. Одну з них Еліс Бакай завершивав гарним ударом у стрибку, але м'яч пролетів трохи в бік від воріт. А незабаром Анатолій Діденко головою пробив по воротах з меж штрафного, і м'яч від руки Макаренко викотився на кутовий. Бойко був за кілька метрів від події, але не трактував цей епізод як гру рукою.

Під кінець чверті години господарям вдалося відсунути гру від своїх воріт, і глядачі вже могли побачити атаки у виконанні обох команд. З тією лише різницею, що одесити, ретельно готуючи свої атаки, намагалися завершувати кожну з них ударом по воротах, «Говерла» ж відчувала явні проблеми зі входом в штрафну суперника. А тому команда Олександра Севідова змушена була взяти на озброєння стандарти, які виконував Олександр Ситник. Саме після цього Тодоров головою переправив м'яч у сітку, але боковий арбітр був уважний до удару ужгородця і метровий офсайд не пройшов повз нього.

«Чорноморець» продовжував грати згідно установці на матч, і за рахунок правого флангу, де діяв активний тандем Зубейко-Бакай, нагнітав загрозу воротам Бабенко. Лише одна проблема - відсутність завершального вивіреного пасу - заважала одеситам досягти більшого, ніж флангові навіси.

Рівно 36 хвилин глядачам довелося чекати першого вартого уваги удару по воротах Безотосного. У виконанні Дамьена Ле Таллек він вийшов на диво, і бути б голу - Безотосний був вже безсилий - але м'яч дзвінко перетнувся з поперечиною. Через 5 хвилин вже Ситник зі штрафного наважився на прямий удар, в справу довелося вступати голкіперу «Чорноморця», який кулаками відбив м'яч з ближнього верхнього кута.

Кінцівка тайму явно залишилася за господарями, але більшого, ніж неточний удар Трухіна, та кутовий у його ж виконанні, вичавити «Говерлі» не вдалося.

Зрозуміло, що Роман Григорчук не міг змиритися з втратою ініціативи його команди, і відразу після перерви на поле вийшов Віталій Балашов, що замінив Джа Джеджу, якому перший тайм абсолютно не вдався, та й ще й жовту картку за зрив атаки отримав. Балашов звично розташувався на лівому фланзі і взявся розганяти атаки зі своєї зони. Але на 51-й хвилині він ледь не вискочив по центру воріт один на один, залишалося тільки на швидкості пройти захисника - у підсумку, Балашов не зміг підробити м'яч.

Олександр Севідов на цей хід свого колеги відповів заміною Тодорова на Лопеса. Спочатку іспанець взявся за виконання штрафних, але коли на 57-й хвилині опинився в штрафній в ролі забивного форварда, то спрацював на всі 100. Райчевіч почав атаку на лівому фланзі, продовжив її передачею на Бордіяна, після навісу якого Лопес виграв верхову боротьбу у Бергера і Фонатанельо і ударом головою відправив м'яч у ворота.

Як і в матчі тижневої давнини з «Ворсклою», «Говерла», нехай і не настільки рано, повела в рахунку. По-різному в такій ситуації діють команди. Хтось на куражі намагається розвинути успіх, хтось, навпаки, відходить назад і намагається грати на контратаках. Ужгородці не зробили ні перше, ні друге. Керуючись правилом «поки м'яч у тебе, гол тобі не заб'ють», за основу був узятий надійний контроль м'яча, при його втраті негайні пресинг вже в середині поля, а якщо вже йти в атаку, то тільки напевно, тільки розгойдавши оборону суперника і знайшовши в ній вільну зону. На 68-й хвилині Райчевіч з правого флангу чи то бив, чи то навішував, але м'яч опустився на сітку акурат за поперечиною.

І коли, здавалося, що ситуація у «Говерли» була під контролем, в рідкісній контратаці гості добилися успіху. Бакай м'яко навісив з лівого флангу, Макаренко захопився боротьбою з Діденком, а Райчевіч випустив з уваги Політило, тому залишалося тільки не промахнутися з кута воротарського. І знову не піти від аналогії з матчем проти «Ворскли». Якщо тоді гостя знадобилося 17 хвилин, щоб зрівняти рахунок, то зараз і того менше - 15.

Турнірна ситуація і статус господарів погнали «Говерлу» вперед, і одеситам довелося непогано попрацювати, щоб відбиватися. Незабаром Севідов кинув у бій свої останні резерви в особі Печенкіна, а трохи пізніше і Міщенко. Близько десяти хвилин залишалося в ужгородців, щоб змінити нічийний результат у свою користь. У хід пішли навіть маленькі футбольні хитрощі, і одну з них - падіння Райчевіча в штрафній одеситів - арбітр оцінив жовтою карткою за симуляцію.

Компенсовані чотири хвилини пройшли під знаком штурму воріт Безотосного, часом переходив у справжній навал. Одесити були цілком задоволені і нічийним результатом, і свою увагу повністю сконцентрували на утриманні рахунку. Наочно це було показано на 94-й хвилині, протягом якої «Чорноморець» просто не давав м'яч суперникові.

Нічия 1:1, яка ні для кого нічого в турнірній таблиці не змінила - «Чорноморець» так і залишився п'ятим, «Говерла» - п'ятнадцятою.