Закарпатські фанати хокею поїхали вболівати у Попрад (ФОТО)

Щоправда, не зовсім за своїх, а за хокейний клуб «Донбас».

Побувати в серпневу спеку на хорошому хокеї – що може бути краще для скучив по улюбленій грі вболівальника? Таку можливість закарпатські любителі хокею отримали завдяки сприянню керівництва ХК «Донбас».

Сонний від літньої спеки Попрад зустрів нас знайомим силуетом Зимового Стадіону і строкатою групою фанатів ХК «Кошице», які теж поспішали зайняти місця на затишній арені.

Товариський матч команд індустріальних столиць України та Словаччини викликав жвавий інтерес у розпещеної КХЛ словацької торсиди. Та й певна інтрига у матчі теж була присутня – фіналісти плей оф Екстралігі Словаччини та ВХЛ своїх амбіцій не приховували. Перевірка боєм входила в плани тренерських штабів обох клубів перед початком сезону, різниця була лише в тому, що українська дружина представляла першу лігу Європи – КХЛ і «впасти на лід обличчям» їм було недозволено.

Цей фактор і наклав свій відбиток на хід подій на льоду. Перший тайм пройшов у рівній боротьбі з невеликою перевагою гірників в силовому компоненті. У свою чергу словаки продемонстрували надійний захист і хороші швидкості. На 16 хвилині зустрічі донеччани відкривають рахунок, вдало розігравши комбінацію біля воріт Хулака – відзначився фінський легіонер Петер Петтерсон. В кінці періоду Донбас мав реальну можливість забити другу шайбу граючи в більшості 5 на 3, але Хулак надійно закривав рамку воріт, а нашим співвітчизникам не вистачало впевненості та хокейної удачі.

У перерві вдалося поспілкуватися з керівником прес-служби ХК «Донбас» Ігорем Сидоровим. Він розповів, що Донецьк живе передчуттям приходу другої ліги світу. Щоб це стало реальністю проведена велика організаторська і практична робота. В команду запрошений авторитетний тренер Юліус Шуплер, за плечима якого керівництво збірною Словаччини, клубами Динамо Рига і ЦСКА Москва, укладені контракти з гравцями, які мають досвід виступу в НХЛ, КХЛ, північноамериканських лігах і найсильніших європейських чемпіонатах, ударними темпами йде реконструкція Арени Дружба в Донецьку.

Все це робиться для того, щоб гідно представити Україну. На закінчення нашої бесіди Ігор зробив акцент на тому, що ХК «Донбас» представляє в лізі всю Україну і підтримка команди закарпатськими уболівальниками дуже важлива. Керівництво клубу буде робити все можливе для залучення любителів хокею з усіх областей Україні на трибуни спортивних арен.

Тим часом на майданчику почався другий тайм і включивши підвищену швидкість гравці Донбасу притиснули господарів до воріт. Після порушення правил Карелом Піларжем словаки мають чисельну перевагу і успішно її реалізують. Гол на рахунку Шеда. Пропущена шайба змусила Донбас підсилити лінію атаки і Юліус Шуплер проводить по ходу зустрічі перестановки у ланках. Виходять на посилення Уїлсон і Туупіраінен, але до другої перерви цифри на табло не змінилися.

Друга перерва надала можливість познайомитися зі словацькими уболівальниками. Ними виявилися робітники металургійного комбінату USS Кошице. Будучи давніми фанатами клубу вони приїхали в Попрад підтримати свою команду. Рівень КХЛ на їхню думку як не можна краще підходить і для ХК Кошице, але поки туди делегували одвічного суперника – ХК «Слован» Братислава свої симпатії вони віддадуть українському клубу, за який виступає словацький квартет на чолі улюбленцем усієї країни і кращим воротарем ЧС-2012 Яном Лацо.

Початок останньої двадцятихвилинки був несподіваним – контратака словацьких хокеїстів призводить до взяття воріт. Кубена, обігравши захисників, в упор розстріляв голкіпера Донбасу 2:1. Рятувати престиж першого представника Україні в КХЛ довелося до останньої хвилини основного часу – знявши з останнього рубежу голкіпнра за 15 секунд до кінця основного часу зусиллями Петтерсона Донбас переводить матч в овертайм. Та й гра вже мало нагадує товариську, сутички у бортиків переходять в з'ясування взаємин. У додатковий час командам не вдалося добитися успіху і переможця визначила серія післяматчевих булітів, в яких кращими були дебютанти КХЛ. Переможну крапку ставить все той же Петтерссон. В короткому інтерв'ю тренер донеччан відзначив бійцівський характер своїх підопічних і подякував суперника за хороший спаринг, після чого погодився сфотографуватися з ужгородськими уболівальниками.

ХК «Кошице» (Кошице, Словаччина) – ХК «Донбас» (Донецьк, Україна) - 2:3 Б (0:1, 1:0, 1:1, 0:0)