У Перечині змагались важкоатлети (ФОТО)

1
0

Своєрідним визнанням прогресу пауерліфтингу на Перечинщині стало проведення у спортзалі місцевої ДЮСШ чемпіонату області.

-Як пройшов перший для Перечина відповідальний турнір?- про це запитую у голови федерації пауерліфтингу району, керівника зарічовського спортклубу «Сила» Ярослава Ситаря, який на турнірі у жимі лежачи у категорії до 120 кг виборов друге місце.

-Ми ретельно готувалися до прийому кращих спортсменів Закарпаття, подбали створення всім максимуму можливих зручностей для успішного виступу. І, думаю, змагання, що проводилися серед жінок та чоловіків у триборстві та жимі лежачи, досягли своєї мети. 52 спортсмени 8 команд продемонстрували зрілу майстерність, а, головне, високі індивідуальні результати. Неперевершеною була талановита студентка УжНУ Єлизавета Бан, яка у новій для себе ваговій категорії до 52 кг встановила шість рекордів у окремих вправах і два – у сумі триборства, набрала у підсумку 382,5 кг,  перевищивши норматив майстра спорту України на 32,5 кг! Думаю, її результати активізують і  дівчат нашого району на активні заняття цим прекрасним видом спорту, котрий дехто схильний вважати суто чоловічим.

Це не так. Хоча наші чоловіки вдома показали найкращий свій результат – збірна Перечинщини вперше посіла друге загальнокомандне місце у триборстві (у їх активі 1 золота нагорода Романа Гондорчина у категорії до 74 кг, 5 срібних, 6 бронзових медалей). Найсильнішим тут було Мукачево (ми програли йому 11 очок), третій – Ужгород. У турнірі з жиму лежачи переміг Мукачівський район, друге – Мукачево, третій – Перечинський район.

Окрім згаданих спортсменів найвищі нагороди у двох номінаціях здобула Єлизавета Форкош з Мукачева, її землячка Вікторія Ланьо стала чемпіонкою з жиму лежачи у категорії. Чемпіонами з триборства серед чоловіків стали Юрій Чийпеш, Ернест Попик, Юрій Пилипенко, Віктор Новінкін з Мукачева, Владислав Форкош з Великоберезнянщини, Богдан Міговк з Хустщини та Роман Корсак з Ужгорода. Найсильніші у чемпіонаті з жиму лежачи: Ернест Микуланинець, Іван Дрогобецький, Євген Жеребак з Мукачівського району, Юрій Чийпеш, Ернест Попик, Юрій Пилипенко, Юрій Миголинець з Мукачева та Євген Криса з Ужгорода. Найкращим «жимовиком» турніру визнано Євгена Жебрака, а триборцем – Віктора Новікіна.

За підсумками змагань до збірної команди області увійшли Єлизавета Бан та Вікторія Ланьо, які в середині березня візьмуть участь у чемпіонаті України з жиму лежачи, що пройде у Севастополі.