"Минай" вириває нічию на виїзді проти луганської "Зорі"

Підопічні Володимира Шарана у надзвичайно важких погодних умовах здобули важливий бал.

Дрібний сніг сипав весь час, що дуже сильно впливало на футбол у виконанні обох команд. М’яч, як у пляжному футболі, не котився, щоб надсилати його вперед, потрібно було підіймати. Але й підлаштуватись для удару було не так просто через слизьке покриття.

Зрозуміло, що захищатись у таких умовах було значно легше, ніж атакувати. "Зоря" мусила йти вперед, адже мала прекрасну нагоду випередити "Динамо" та впритул наблизитись до "Шахтаря". "Минай" прагнув закріпитись в середині турнірної таблиці, тож і один бал – це вже надбання, тим більш у протистоянні з фаворитом.

Щоб бодай якось пришвидшити гру, луганці намагались грати за рахунок закидань в напрямку Русина та Кирюханцева на фланги, а ті вже мали б шукати Мишньова, який знову грав як центральний форвард. Були відрізки, коли підопічні Ван Леувена за звичкою намагались розігрувати м’яч за рахунок коротких передач, але, як вказувалось вище, паси регулярно переривались суперником, бо сніг гальмував політ салатової кулі. До слова, вкрай невдалий вибір кольору для такої погоди. Можливо, футболісти й бачили м’яч, але по трансляції можна було лише здогадуватись, де в той чи інший момент перебуває ігровий снаряд.

Звісно, "Зоря" володіла відчутною перевагою у роботі з м’ячем. Але до небезпечних моментів справа доходила вкрай рідко. Власне, за перших 45 хвилин лише раз – коли після подачі кутового Батагов поставив корпус в штрафному майданчику та пробив з розвороту, але м’яч влучив у поперечку. Можна ще згадати спробу добивання Булеци чи закидання Русина з флангу, але м’яч в підсумку в ціль не летів. Що стосується гри "Миная" в атаці, то скромні спроби пресингу не початку гри хоч і виглядали перспективно, але результатів не дали. Поступово вони зійшли нанівець, а вибігати в контратаки закарпатці можливості не мали – вкотре повторимо, м’яч не котився, щоб можна було пришвидшитись.

В перерві Ван Леувен замінив Мишньова на Антюха та перевів Русина в центр атаки. Але не тактичні зміни зіграли свою роль – схоже, луганці краще підлаштувались під стан снігового поля і нарешті змогли додати швидкості та акуратніше працювати з м’ячем. В першу чергу, це стосувалось можливості підробити його під удар. Якщо постріл Бутка з кута штрафного майданчика на 54-й хвилині був дуже небезпечною, але пристрілкою, то вже на 61-й рахунок було відкрито. Після подачі з флангу захисник "Миная" вибив м’яч зі штрафного майданчика, але точно на Бражка. Володя прибрав опонента та ідеально пробив метрів з 24-х у нижній кут. Як не тягнувся Бандура, а врятувати свою команду кіпер шансів не мав.

Грати ще було півгодини. Теоретично, "Минай" міг би спробувати перебудуватись, але проблема в тому, що "Зоря" і не думала збавляти обертів. Луганці продовжували йти вперед, як наслідок, закарпатці були змушені усі сили спрямовувати на захист. Здається, за весь другий тайм Мацапура лише одного разу вступив у гру, коли у стрибку перервав подачу з флангу.

Все йшло до перемоги луганців, аж тут вже в компенсований арбітром час "Минай" заробляє стандарт. Перша подача – удар головою і Снурніцин вибиває з порожніх воріт. Пощастило. Другий кутовий – Імереков вибиває і влучає в Батагова, Мацапура веде боротьбу з Гончаром, м’яч відлітає до Твердохліба, який стоїть самісінький перед порожніми воротами – 1:1.