Україна здобула перше "золото" на чемпіонаті Європи з дзюдо

Збірна України з дзюдо здобула першу нагороду на чемпіонаті Європи з дзюдо.

Як повідомляє "Суспільне", Богдан Ядов став чемпіоном у ваговій категорії до 66 кг.

Ядов змагався у перший змагальний день на Євро. І став одним з трьох українців, які гарантували собі втішні сутички - лише Дар'я Білодід, яка дебютувала у вазі 57 кг, не пройшла далі другого раунду.

Артем Лесюк (до 60 кг) та Євген Гончарко (до 66 кг) не змогли поборотися за нагороди у втішних сутичках. А ось Ядов пройшов у турнірній сітці одразу до фіналу та боровся за золоту медаль.

Ядов розпочав виступи на Євро з другого раунду, де у перших сутичках прийомом іппоном переміг італійця Маттіа Мічелі та представника Туреччини Ейдара Токтая.

Достроково закінчив Ядов і чвертьфінальну сутичку проти ізраїльтянина Баруха Шмахлова - бронзового призера Олімпіади-2020 у командних змаганнях. А у півфіналі - срібного призера Грендслему у Тель-Авіві - азербайджанця Яшара Наджафова.

У фіналі на Ядова очікував іспанець Альберто Гайтеро - бронзовий призер Євро-2021 у ваговій категорії до 66 кг.

Сутичка проти Гайтеро закінчилася для Ядова достроково. Хоча українець менш активно розпочав сутичку за суперника, йому вдалося виконати різкий прийом і перемогти суперника іппоном.

Ядов - лише шостий український чемпіон Європи з дзюдо. Востаннє виграти "золото" у чоловічому дзюдо вдавалося Георгію Зантараї - у 2019 році.