Євро 2020: Італія здобула розгромну перемогу над Туреччиною

Євро-2020 нарешті розпочався! Символічно, що саме в Італії, що в тому році страшно постраждала від пандемії коронавірусу.

Церемонія відкриття символізувала її відродження. Також італійці сподівалися і на відродження своєї збірної, бачили в першому матчі на великому турнірі після майже п'ятирічної перерви особливий символізм, історичну подію.

Роберто Манчіні, гравці, функціонери у своїх зверненнях закликали саме через гру збірної нести народу втіху і надію на краще. Тож тягар на "Скуадрі Адзуррі" в першому матчі турніру висів чималий.Цей тягар був важкий ще й через ігрову форму збірної. 27 матчів без поразок поспіль, вісім останніх поспіль без пропущених і з 25-ма забитими. Яскравість, прагнення атакувати, гра в короткий пас, що захопила всю Італію. Щоправда, на полі якраз Туреччина сподівалася показати й свої досягнення. Чотири очки у Відборі, здобуті у Франції, лише три пропущених в тих десяти матчах, що навіть на один менше, ніж у італійців. 4:2 над Нідерландами і 3:0 над Норвегією у березні. Здатність стати сюрпризом турніру. Тобто зустрічалися хороші команди, впевнені в собі.Плин гри був очікуваним. У матчах проти Франції та Нідерландів турки володіли м'ячем 34-37 відсотків часу.

Італійці ж у всіх своїх матчах багато володіють м'ячем, домінують, тиснуть на суперника. Тому навіть 14:0 за ударами по воротах і 67:33 за володінням м'ячем в першому таймі не здивували. Не здивував, до речі, і рахунок 0:0 за його підсумками. "Адзуррі" Манчіні часто страждали невмінням скористатися своєю перевагою. І зараз, попри практично штурм воріт Чакира після порівняно тихих 15-ти перших хвилин, не змушували його шалено працювати.Підопічні Манчіні грали в пас в центрі поля, але біля штрафного суперника аж надто намагалися вирішити все самотужки, занадто швидко і невдало пробивали здалеку, їм часто бракувало присутності в штрафному.

Там опинився хіба що К'єлліні, замикаючи кутовий головою. Чакир витягнув з-під поперечини. Інсіньє прорвався і погано закрутив. Іммобіле невдало замикав. Також воротар спокійно взяв удари Чіро та Лоренцо. І врятувався від пенальті. ВА вирішив не запрошувати арбітра Данні Маккелі за простріл, перерваний виставленою рукою Челіка.Другий тайм турки навіть почали сміливіше. Ундер, що вийшов на заміну, прорвався ліворуч і пробив в ближній кут. Дотик Спінаццоли полегшив роботу Доннаруммі. А італійцям вже було легше шукати простір. Барелла знайшов, відправив правіше, Берарді прострілив, а гравець "Ювентуса" Деміраль зрізав у власні ворота. Одразу ж на лівому фланзі Спінаццола прорвався. Чакир був змушений відбивати і його удар, і удар Локателлі з 18-ти метрів. І удар Спінаццоли після чергового розіграшу Барелли та Берарді. Останній було відбито погано, і Іммобіле добив.Надалі залишалося лише в старому італійському стилі втримати перемогу.

Це вдалося без проблем. Та навіть не в старому, а в новому стилі. "Скуадра Адзурра", як і раніше, тримала м'яч біля воріт Чакира, не дозволяючи суперникові нічого. Навіть більше того - добила. Чакир знову грубо помилився, віддав м'яч італійцеві, і четверо гравців в білому відмінно розіграли. Інсіньє завершив з пасу Іммобіле. Таким чином, вперше в історії Італія забила три м'ячі в одному матчі Євро. Ігрова стратегія, якої дотримується Манчіні, ясна. Домінувати, володіти м'ячем, позбавити суперника шансів в атаці. А біля воріт суперника повільно і методично, нехай і часто невишукано, тиснути, поки він сам не втомиться і не зламається. Це майже завжди працювало, спрацювало і сьогодні. Сьогодні турки зламалися самі. Пропустили через грубі помилки захисників та воротаря і розвалилися, - за матеріалами ЮА-Футбол.