Авіалайнер Airbus A350 кинув виклик корпорації Boeing (ФОТО)

7
0

Російський Аерофлот обговорить лізинг 14 нових літаків Airbus.

Сьогодні один з найбільших в світі авіабудівних концернів Airbus, приступив до випробувань авіалайнера A350, повідомляє Кореспондент. 

Як стало відомо, цей проект націлений на те, щоб запустити в 2014 році в серійне виробництво літаки місткістю 270-350 пасажирів, які будуть здатні здійснювати польоти протяжністю до 15 тис. км і зможуть конкурувати з Boeing-777 і -787.

У керівництві Airbus прогнозують, що в найближчі 20 років на ринку літаків великої дальності буде потрібно більше 5 тис. таких машин. Компанія заявляє про свої плани забезпечити більше половини цього попиту.

Крім вищесказаного стало відомо, що рада директорів Аерофлоту в наступну п'ятницю має намір засудити лізинг 14 нових літаків Airbus - 10 A320 і 4 A321. Зазначимо, що про це повідомляє видання Ведомости з посиланням на повідомлення компанії.

Як передає газета, суму угоди компанія не розкриває. Відомо лише, що загальна каталожна вартість цих літаків складає $ 1,34 млрд. Однак близьке до ради директорів джерело говорить, що знижка до неї складе близько 50%, а сума контракту - близько $ 730 млн.

Станом на травень цього року A320 оцінені в $ 44 млн за літак, А321 - в $ 50200000, уточнює інше джерело Ведомостей, що бачив матеріали до ради. Разом загальна вартість судів - $ 643 млн.

Але лайнери будуть поставлені не зараз, а з початку 2016 до осені 2017 року, додає він. Тому загальна сума контракту буде більшою, оскільки в нього буде закладена інфляція виробника - не менше 3,7% річних. З урахуванням цього сума контракту складе близько $ 730 млн, говорить співрозмовник Ведомостей.

Також стало відомо, що постачальник літаків - лізингова Aerospace International Group (AIG). Представник компанії на запит видання про деталі нового контракту не відповів.

Його колеги з Airbus і Аерофлоту від коментарів відмовилися.

Варто відзначити, що Аерофлот не вперше отримує суттєві знижки від виробників техніки. При покупці Sukhoi Superjet (SSJ) знижка склала близько 40%, на восьми нових Boeing 777 рік тому - 47%. Поступливість американської компанії пояснювалася тим, що авіавиробник сподівався уникнути штрафів за серйозної затримки проекту В787 Dreamliner.

Ймовірно, отримання настільки великої знижки пов'язано з двома причинами. З одного боку, Airbus прагне зберегти позиції в найбільшій російській авіакомпанії, а з іншого - новий амбітний лізинговий гравець намагається сильніше закріпитися на ринку і потіснити беззастережного лідера - ILFC, вважають експерти.

Як повідомлялося, один з найбагатших бізнесменів Росії, власник Національної резервної корпорації Олександр Лебедєв має намір продати решту у нього частку в Аерофлоті. Всього на продаж буде виставлено 4,5% акцій Аерофлоту, які оцінюються, виходячи з поточної капіталізації компанії, в 2,5 млрд рублів.

За словами Лебедєва, він веде переговори з низкою інвестиційних банків, у тому числі закордонних. Продавати акції, що залишилися стратегічним акціонерам він не має наміру: основним акціонером "Аерофлоту" є російське держава, яка володіє більше 51% акцій.

Нагадаємо, раніше видання Deutsche welle повідомляло, що на глобальному ринку цивільного авіабудування домінують два виробники - європейська компанія Airbus, що входить до складу аерокосмічного концерну EADS, і американська корпорація Boeing.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також