Експерт: На Закарпатті немає сепаратизму під угорським прапором

1423 5

«Дуже активна угорська національна меншина в Закарпатті хоче і буде мати своїх представників у місцевих радах. Це нормальне бажання людей, які не завжди задоволені діями центральної влади. А про угорський феномен говорять ті, хто погано орієнтується в місцевій специфіці. Закарпаття – особливий регіон, який принципово відрізняється від Галичини», – заявив 4 листопада політолог Вадим Карасьов.

«У виборах на Закарпатті приймали участь дві угорські партії, багато угорців йшли по мажоритарних округах від партії «Єдиний Центр». Взагалі угорська меншина в цьому регіоні дуже активна. Це нормальний процес з очевидними причинами. Пробуджується самосвідомість, національні еліти йдуть у владу. І що характерно, вони йдуть не тільки від етнічних, а і від всеукраїнських партій. Тобто це в першу чергу громадяни України, які саме так себе відчувають. І вони незадоволені діями центральної влади, особливо попередньої. Угорці хочуть бачити захист своїх інтересів. Але я б не вбачав тут якусь загрозу. Немає там (в Закарпатті – ред.) монопольної угорської партії радикального напряму», – зазначив експерт.

На думку Вадима Карасьова, специфіка Закарпаття в традиційній багатонаціональності та толерантності, і позиція націоналістичної партії «Свобода», що виражає заклопотаність з приводу повернення закарпатському місту Берегово його історичного угорської назви – Берегсас (Beregszász), тут нікого не зачіпає. «Закарпаття – дуже мирний і толерантний край. Тут мирно уживаються всі національності. Це Захід України, але зовсім не Західна Україна. А «Свобода» просто робить заяви для свого виборця. Так, були в свій час розмови про Закарпатську Русь, але тепер їх не чути. Мова йде не про сепаратизм під угорським прапором, а про право і бажання національних меншин мати своїх представників в органах влади, брати участь у політичному житті регіону і держави», – вважає політолог.

Нагадаємо, у Берегові одночасно з виборами проводився і референдум серед місцевого населення про повернення місту його історичної угорської назви – Берегсас (Beregszász).

Коментарі

  • А
    Алексаша

    Забув повісти,што коли бракує голосів Регіоналам, то купують їх у мадярських селах, не так було?????

  • У.
    угрорусин .

    Закарпаття э Угорська територія , і точка , украінці е окупанти .

  • *
    ***

    Я щось не прочитав, щоб Карасьов бодай словом обмовився щодо Берегова/Бреґсазу. Тож не наїжджайте, простий читачу, за те, чого немає.

  • Вообще-то Карасев редкосный поц. А в отношении Берегова – не ему, и даже не Киеву решать как люди хотят называть город где они живут

  • С
    Сирохман

    В.Карасьов заслуговує на велику повагу своєю заявою, як виразник загальнолюдських цінностей, а не пережитків кам'яного віку.

Читайте також