Закарпаття та МЗС Угорщини підписали угоду на 155 мільйонів форинтів

893 7

У п’ятницю, 23 січня грудня голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто підписали угоду про співпрацю у виконанні проектів розвитку, що здійснюються у рамках Східного партнерства на 2015 рік.

Угоду підписано також головою «Благодійного фонду Закарпатського угорського педагогічного інституту» Василем Брензовичем.

Згідно новою підписаною  угодою сторони визначають проекти розвитку та беруть на себе їх фінансування, а також визначають діапазон співпраці. Наразі йдеться про надання фінансової допомоги на їх виконання у сумі 155 мільйонів форинтів з угорської сторони. До 15 березня 2015 року сторони мають узгодити перелік об’єктів, в які будуть залучені інвестиції. Термін дії угоди – до 30 червня 2016 року.

Угорці інвестуватимуть в проекти модернізації систем енергозбереження та опалення шкіл, соціальних, культурних і церковних закладів освіти, розвитку медичних закладів, збереження історичної та культурної спадщини Закарпаття, що має європейське значення. Кошти також будуть надані угорцями і на переміщення історичних та культурних колекцій, що знаходяться у резиденції єпископа греко-католицької церкви, у наукову бібліотеку Ужгородського національного університету та забезпечення відповідних умов для їх зберігання. Також за ці кошти  буде проведена реконструкція будівлі Державного архіву Закарпатської області у місті Берегово.

Вперше угоду було підписано 30 березня 2012 року під час візиту на Закарпаття Державного секретаря Міністерства закордонних справ Угорщини Неймета Жолта  головою обласної ради Іваном Балогою  та Державним секретарем. У грудні 2013 року в Будапешті  з МЗС Угорщини підписано нову  угоду  про співпрацю на  2014 рік. Завдяки цій  фінансовій  допомозі протягом 2012-2014 років вдалося реалізувати  більше 100  проектів з  капітального  ремонту приміщень, заміни  вікон, систем  опалення та  інших заходів з енергозбереження загальною вартістю  майже 25 мільйонів  гривень, в тому числі здійснено  більше 40 проектів на  33  об’єктах  у 2014 році.

Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто зазначив, що уряд надає велику увагу співпраці із Закарпаттям, постійній підтримці угорської меншини. «Ми знаємо, що Україна живе в особливо важких економічних умовах. Ми на всіх міжнародних зустрічах вимагаємо виконання Мінських домовленостей. Пропонуємо тісніше розвивати транскордонну справпрацю, в рамках якої Угорщина надає 200 мільйонів форинтів на підтримку гуманітарної сфери вашого краю . Особливу увагу ми будемо надавати і розвитку прикордонної інфраструктури», - зазначив пан міністр.

Голова обласної ради Володимир Чубірко від імені закарпатської громади подякував угорським партнерам за інвестиції в гуманітарну сферу Закарпаття. «Ми раді, що Закарпаття має таких надійний партнерів, які інвестують  в модернізацію освітніх, культурних та медичних закладів краю. Угорщина реальними кроками допомагає нам наблизитися до європейських стандартів життя. Це вже третя угода, яка підписується за останні три роки. Більше того, можна стверджувати, що це один з найкращих проектів міжнародної співпраці, який ми реалізовуємо  протягом останніх років. Більше 100 об’єктів у різних куточках Закарпаття, в 14 адмінодиницях вдалося оновити завдяки угорським інвестиціям. Ми стали ще більш енергонезалежними, і це крок у майбутнє. Ми робимо спільно гарні справи для євроінтеграції», - резюмував Володимир Чубірко.

Голова ОДА Василь Губаль вважає, що візит важливий, адже це знак підтримки в той час, коли ми переживаємо найтяжчі часи у новітній історії. «Історично справедливе, щоби через Закарпаття країна інтегрувалася до Європи.  Для нас важлива економічна та гуманітарна співпраця з Угорщиною. Впевнений, що нинішня зустріч дасть поштовх до активізації співпраці.»

Народний депутат України Василь Брензович назвав візит  знаковим. «Угорський уряд надає нам допомогу у вирішенні проблем Закарпаття. Ця допомога надається у рамках Східного партнерства. Ця програма наближає нас до Європи реальною підтримкою. Так буде і надалі», - запевнив парламентарій.

Прес-служба Закарпатської облради

Коментарі

  • Z
    Zoltan

    ... и исчезнет из нашего словаря слово: хабар. (Там тоже есть - как везде в мире, даже в США -, но в высших эшелонах власти и бизнеса).

  • М
    Мішіку

    Дивися плюси 1 + Євросоюз!2+безвізовий режим зі всією планетою рахуй абсолютна свобода!3+ вищі зарплати МАдярська мінімалка 300 Євро 7500 ГР!!! 4+ Дешеві автомобілі !5+Інвестіиції в наш край!6+ нема більше Єврогеймайданів!!!7+ НАціональність Русин визнана!!Мінусів нема окрім Галичанський страшилок від Тягнибока про дикіх Мадярів та казок про Красне поле.......

  • М
    Мішіку

    На Червеному полі гопняка получили сомари із за перевалу а з Мадярами незнаю як добре буде але гірше точно не буде...

  • С
    сомарам

    Думаєте добре нам з мадярами буде, уже заболисьте Червене поле.Кілько люди жизнь поклало шоби об'єденити всі русинські(українські) землі?А ви автономія.

  • Р
    Русин

    Начинайми наверно стовпи мадярські на перевалах закопувати

  • K
    Karpataljan

    йой наконицьто мадяре задюгалися!! вже строять і залізницю й путь)) наконицьто поняли шо закарпаття то недикуни заперевальні!! а то така країна або автономія у складі угорщини!

  • О
    омібя

    Треба із Закарпаття зробити автономію і робити транзитні візи через нашу територію.Скільки коштів можна зібрати Будеме жити і без Росіі і без Украіни добре.Сам Бог розположив цю територю.

Читайте також