На Мукачівщині відбулись змагання чемпіонату Закарпаття зі спортивного орієнтування (ФОТО)

В лісі навколо старого андезитового кар’єру поблизу села Лавки, що на Мукачівщині, минулої неділі проходили змагання чемпіонату Закарпаття зі спортивного орієнтування на середніх дистанціях.

Відрадно відзначити, що ні холодний дощ, який розпочався ще з ночі, ні набрякла від бруду траса не відлякали заздалегідь заявлених спортсменів від участі в цих змаганнях. У результаті в стартах в різних вікових категоріях взяли участь майже 200 спортсменів (для порівняння, у суботу за теплої сонячної погоди на старти спринтерських дистанцій вийшло 250 учасників). Подолати непросту трасу вдалося практично всім, лише дехто з наймолодших чи то через складні погодні умови, чи то від хвилювання вибули з гонки.

Дівчата-юніорки долали чотирикілометрову трасу, що проходила через 10 контрольних пунктів. При цьому набір висоти склав 150 метрів (на практиці це означає, що по дорозі на дистанції кожна з учасниць мала подолати 5 пагорбів заввишки з 9-типоверховий будинок). Перші два місця в цій категорії зайняли вихованки мукачівського клубу «Товариш», призерки минулорічного  юнацького чемпіонату Європи з велоорієнтування в естафеті Наталія Шозда (ЗОШ № 6) та Беата Зубака (НВК «Гармонія»), третє місце у Софії Юртин з Ужгородської спеціалізованої школи–інтернат.

Ось як прокоментувала ці змагання Беата Зубака: - Спортивне орієнтування вже як вид спорту є особливим. Тут вдало поєднані фізичні навантаження й розумова діяльність. Вміння мислити швидко і чітко, приймати рішення в екстремальних ситуаціях, читати карту, запам'ятовувати маршрут, долати довгі відстані, та ще й з гірським рельєфом – необхідні риси спортсмена-орієнтувальника. А додайте сюди ще складні погодні умови, конкуренцію й цікаву дистанцію, і букет вражень вам гарантовано. Саме фразою «неймовірні враження» я б охарактеризувала ті  40 хвилин орієнтування в лісі під час проходження останньої чемпіонату Закарпаття. Початок був не найприємніший: перед стартом холод щипав шкіру, дощ навіть не думав зупинятися, а навпаки, посилювався, попереду чекали кілька кілометрів гір, поту і бруду. Але, як не дивно, це лише додало драйву. Після 2-го КП я зрозуміла, що оминати багнюку немає сенсу – я вже мокра до нитки. І тут «пішло м'ясо»… До деяких пунктів я бігла напряму, і, в результаті, то займалася скелелазінням, то спускалася на сідниці наче «американськими гірками» з додаванням спецефектів у вигляді каміння, ожини і ще якихось колючок. Частина дистанції пролягала понад кар'єром, вид з якого просто зачаровує.. Місцевість сподобалася, чітко видно стежки й орієнтири, ліс чистий, яри глибокі, схили стрімкі….  Хоч добігли ми мокрі, брудні і втомлені , але дух змагань і любов до спорту все ж роблять своє. Після фінішу була дуже рада, що пройшла все правильно, а в крові ще довго грав адреналін. Думаю всі учасники отримали задоволення від змагань, велике спасибі організаторам і всім, хто доклав зусиль, щоб чемпіонат  пройшов на «ура».

Серед  чоловіків кращий результат (32 хвилини 16 секунд) на шестикілометровій дистанції показав мукачівець, нині першокурсник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, майстер спорту України Олександр Касьянов, що виступав по за конкурсом. Чемпіонський титул на цій трасі виборов  кандидат спорту з Мукачева Сергій Расчупкін (32.35), другим фінішував майстер спорту з Ужгороду Георгій Фечо (33.54). Замкнув трійку лідерів мукачівець Андрій Харченко, до речі – екс-чемпіон Європи 2000 року у спринті (35.06).

Розчарували юніори, які долали таку ж дистанцію, як ї чоловіки. Час переможця – Віктора Андрейковича з Ужгороду – аж 1 година і 28 секунд! Його товариш по клубу «Максимум» Сергій Брилинський подолав трасу за 1:01.55 і зайняв 2-е місце. На 3-ю сходинку п'єдесталу піднявся Михайло Дубровський з Хусту.

Серед жінок перемогу здобула кандидат у майстри спорту Ніна Расчупкіна, друге місце зайняла Вікторія Калинич з Ужгороду, "бронза" у хустянки Ольги Ілик.

Серед спортсменів не старших 16 років впевнену перемогу здобув мукачівець Владислав Французов (ЗОШ -№ 11), його одноклубник по СК «Товариш» Артур Сватко (ЗОШ № 1) став срібним призером, а Станіслав Паламарчук з СК «Максимум» фінішував третім. В змаганнях дівчат цього віку до трійки кращих увійшли Олександра Золтан з Мукачева, ужгородка Наталія Павлікова та Неля Керечанин з Іршави.
Серед спортсменів, яким ще не виповнилося 14 років, у дівчат призерами стали Крістіна Бобер (Ужгородський район, с. Кам’яниця), Вероніка Гуснай (Ужгород) та Анастасія Кримінська (Кам’яниця); у хлопців – Андрій Василина (Ужгород), Мар’ян Федькович (Перечин) і Володимир Манцулич  (Кам’яниця).

Мукачівки Ніна Цепурдей (гімназія) та Дарина Лозицька (ЗОШ №4), і Ірина Дякова з Іршави бездоганно пройшли свою трасу і стали призерами серед дівчат 2002-2003 років народження. Серед їхніх однолітків кращі результати показали ужгородець Максим Граб, іршавчанин Богдан Мейсарош та Олександр Андрейко з Хуста.

Не злякалися холодного дощу і успішно подолали непросту дистанцію і наймолодші учасники змагань – ті, кому ще не виповнилося 10 років: серед дівчат першими фінішували Катерина Цепурдей (мукачівська гімназія), та Анастасія Мартин і Андріана Пригара з Перечина, серед хлопчиків – Сергій Кононов з Ужгороду, мукачівець Євген Хоронжук (НВК «Первоцвіт») та Віталій Шевченко з перечинської школи-інтернату.

Гарний приклад спортивного довголіття юним показали спортсмени-ветерани. Серед жінок першими здолали дистанцію Світлана Лозицька і Міла Сташко з Мукачева, третє місце у Ольги Боднар з Іршави. Серед чоловіків не молодших 40 років основна боротьба розгорнулася між колишніми членами збірних команд Укрради «Динамо» та збройних сил мукачівцями Андрієм Лозицьким, Володимиров Тарасовим, Андрієм Шебалдовим та Ігорем Французовим. Саме в такому порядку лідери і фінішували.

Вже 18-21 квітня в Київський області проходитиме чемпіонат України з «бігового» орієнтування, у ті ж таки терміни в Сумській області найсильніших визначатимуть і велоорієнтувальники.