Мукачівські орієнтувальники відкрили весняний сезон (ФОТО)

Чи любите ви гуляти в лісі? А бігати? А вирішувати складні завдання? Якщо так, то спортивне орієнтування якраз ваш вид спорту.

Тому, що це – захоплююча пригода, що змушує працювати не тільки тіло, а й розум. Воно розвиває розумові здібності подібно шахам, і зміцнює здоров'я як плавання або легкоатлетичний крос.

То що ж це таке, спортивне орієнтування? Переміщення незнайомою місцевістю з використанням карти і компасу – так написано в Правилах змагань. На ділі ж – це вид спорту, в якому кожен може знайти для себе щось цікаве. Адже щоб відшукати в незнайомому лісі заховані контрольні пункти треба бути не тільки найшвидшим, але і хоробрим, кмітливим, добре розбиратися в карті і вміти користуватися компасом. Далеко не всі учасники змагань переслідують чисто спортивні цілі. Радість, яку дає спілкування з природою, свіже і чисте повітря важко порівняти з чим-небудь ще.

Спортивне орієнтування настільки демократично, що одночасно на старт виходять мами і доньки, онуки і дідусі, «зелені» новачки, що тільки навчилися читати і сивочолі ветерани. Кожен може змагатися в тій групі, яка підходить йому за віком і рівнем підготовки. Масові змагання зі спортивного орієнтування, що їх у березні проводить Закарпатський центр туризму і спорту учнівської молоді, стали вже традиційними і збирають в Ужгороді чимало учасників різного віку і статі. Цьогорічної весни на спринтерських дистанціях в лісовому масиві Шахта крім хазяїв змагалися ще й гості з Мукачева, Перечина, Мукачівського та Ужгородського районів.

Перші старти нового сезону стали вдалими для вихованців мукачівського клубу спортивного орієнтування «Товариш» (тренер Ніна Расчупкіна). Переможцями в своїх вікових категоріях стали мукачівці Беата Зубака (ЗОШ-5 – серед дівчат не старших 18 років), Олександра Золтан (ЗОШ-1 – серед дівчат не старших 16 років) та Владислав Французов (ЗОШ-11 – серед юнаків не старших 16 років,  бронзовим призером тут був Артур Сватко із ЗОШ-1).

Ще троє юних мукачівців вибороли срібні нагороди першості. Так серед дівчат не старших 10 років, поступившись лише Анастасії Мартин з Перечина, віце-чемпіонкою стала Катерина Цепурдей (гімназія), а серед хлопчиків цього віку мукачівця Євгена Хоронжука (НВК «Первоцвіт») зумів випередити лиш ужгородець Денис Кононов. Серед спортсменок не старших 12 років першою фінішувала Євгенія Олексій з Кам’яниці, другою – Катерина Ткачук з мукачівської гімназії.

В змаганнях ветеранів, що виступали поза конкурсом, весь п’єдестал пошани був мукачівським! Першим з трикілометрової траси, що проходила через 10 контрольних пунктів фінішував Володимир Сватко, слідом за ним – Руслан Касьянов, Андрій Лозицький та Володимир Тарасов.

Сезон в орієнтувальників відкрито! Наступні старти вже 5-6 квітня пройдуть в Мукачеві.