Ужгородські «Карпати» двічі переграли київський «Спартак»

Після європейських манд­рів ужгородські «Карпати» поновили свої баталії у внутрішньому чемпіонаті. Минуло майже 2 тижні, як вони вперше вийшли на рідний майданчик, аби показати свою майстерність відданим уболівальникам.

Цього разу спортсменки продемонстрували майстер-клас для гостей зі столиці  – «Карпати» двічі переграли київський «Спартак». Завдяки цим іграм ужгородки продовжують утримувати звичну першу сходинку вітчизняної Суперліги.

Важкий перший, легкий другий

Хоч уболівальники були впевнені в позитивному результаті гри своїх улюблениць, початок першого поєдинку виявився доволі тривожним. Команда з Києва, очевидно, не забуваючи про свої славні традиції, розпочала гру досить агресивно – вони вміло будували свій захист. До 10-ї хвилини першого тайму їм удавалася непогана гра, завдя­ки якій спортсменки не тільки вийшли вперед, а це мало кому вдається в Ужгороді, а й відірва­лися на «комфортні» 3 м’ячі. У чемпіонок же гра абсолютно не клеїлася – команда не забивала навіть із 7-метрових. У зв’язку з цим тренер «Карпат» Борис Петровський узяв тайм-аут, аби порадити команді, як слід діяти в такій ситуації. І його вказівки  допомогли. За півтори хвилини Мигович та Кот чітко реалізували атаки господарів, а ще за мить Надія Воронова заспокоїла місцевих уболівальників, зрівнявши рахунок. Це окрилило чемпіонок. Після класної комбінації капітан команди, Вікторія Цибуленко, нарешті вивела «карпатівок» уперед – 10:9. Подібний темп у колективу вже не збивався – на перерву наші гравці відправилися за рахунку 14:10 на їхню користь.

А в другому таймі інтриги практично не існувало. Вже впродовж  перших хвилин Уманець та Мигович дали початок упевненому домінуванню «Карпат» у рідній «Юності». А далі господарі перейшли в щільний захист та ловили суперника на швидких контратаках. Варто відзначити, що в цьому поєдинку в складі «Карпат» дебютувала, так би мовити, стара знайома закарпатських уболівальників Анжела Савченко (Трав’ян). Гандболістка нарешті повернулася в спорт після декретної відпустки. Що приємно, вирішила виступати саме за ужгородський клуб, а не львівську «Галичанку», куди її настирливо кликали. Між іншим, родом вона саме із столиці Західної України. І своє повернення у гандбол відмітила забитим голом у ворота столичної команди. Загалом матч завершився впевненою перемогою «Карпат» із рахунком 28:19.

Повторний удар по столиці

Другий день паритет сил не змінив. Ще до початку зустрічі відчувалося, що «карпатівки» готуються до штурму. І вони виправдали сподівання вболівальників. Із перших хвилин ужгородки захопили ініціативу та вели в рахунку протягом усього матчу – 3, 7 і 10 м’ячів. Мали перевагу закарпатські гандболістки навіть граючи в меншості. Під завісу матчу декілька разів відмітились у воротах «Спартака» вихованка закарпатської ДЮСШ Тетяна Кильч та вчорашня дебютантка Анжела Савченко, установивши кінцевий результат поєдинку – 34:21. А найрезультативнішою в складі чемпіона були вже традиційно капітан Вікторія Цибуленко та Олена Уманець. Варто відзначити, що протягом двох поєдинків досвідчений лідер київського «Спартака» Юлія Приходько двічі не змогла забити семиметровий голкіперу «Карпат» Ользі Артемчук.

Наставник ужгородської команди Борис Петровський був цілком задоволений перемогою своїх підопічних. «Ці поєдинки продемонстрували, що у нас є хороший потенціал, – зазначив він. – Але водночас ці матчі виявили досить багато проблем у грі нашого колективу». За словами тренера, команді потрібні нові гравці, аби була постійна ротація. І поява Анжели Савченко – свідчення того, що роботу в цьому плані проводять.

Що стосується інших команд, то паралельно дві перемоги в цьому турі здобула і львівська «Галичанка». Вона вдома здолала миколаївський «Реал». Таким чином, у таблиці жіночої Суперліги утворилося двовладдя – дві команди мають по 7 перемог, тобто по 14 очок. Але найближчим часом ситуація може змінитися – на «Карпати» чекають ще два непрості поєдинки. Вже цього тижня чемпіонки зіграють черговий матч Суперліги в Миколаєві з місцевим «Реалом». Про результат цієї зустрічі читайте в наступному номері «Закарпатки».