Закарпатські орієнтувальники зайняли 9 місце на змаганнях (ФОТО)

27 вересня в Ужгороді розпочинаються міжнародні змагання «Кубок Дружби - 2013», присвячені 50-річчю з часу народження на теренах колишнього СРС нового виду спорту – спортивного орієнтування.

А напередодні в Дубках, в якості прологу, пройшла естафета в рамках матчу юнацьких збірних команд України та Росії. Змагання проходили у трьох вікових групах – серед спортсменів 2000, 1999 та 1998 років народження. Росію в кожній віковій категорії представляли 8 команд, Україну, як не дивно, лише чотири. Змагання проводилися як чотириетапна змішана естафета (довжина етапу до двох кілометрів), у складі кожної команди виступали по дві людини: хлопчик та дівчинка, які по черзі двічі проходили етапи естафети.

Найбільш затятою вийшла боротьба в категорії 14-літніх спортсменів, де російський дует (Максим Черепанов та Дар’я Панченко) у захоплюючій суперечці виграв цей вид програми з результатом 38 хвилин 31 секунда. На фінішній прямій росіянка зуміла втримати перевагу над українкою. Збірна України (Дмитро Куцан з Ірпеня та Поліна Котляр з Сєвєродонецьку) відстала від переможниць на одну секунду. Третіми, через 20 секунд, фінішували росіяни Антон Колодяжний та Альона Ракова.

В змаганнях 13-річних склад призерів був такий самий: на першому та третьому місцях російські дуети (Антон Лукашевич – Ірина Лазарєва та Євгєній Козирєв – Аліна Виноградова), в українців – третє місце (сумчанин Дмитро Болгов та Анна Коновалова з Харкова).
І лише в змаганнях 15-річних спортсменів фортуна посміхнулася українцям: впевнену перемогу з результатом 44 хвилини 33 секунди виборола команда, у складі якої виступали Станіслав Поляниця з Цюрупинська та черкащанка Анжела Ткаченко. Слідом за ними фінішували росіяни Олєг Коробейніков і Анастасія Годунова (46.10) та Дмітрій Поздняков і Татьяна Філатова (46.24).

Невдалим став цей дебютний старт за збірну України для закарпатців: ужгородець Станіслав Паламарчук разом з Тетяною Якубою з Ірпеня зайняли дев’яте місце, а дуети, у складі яких виступали мукачівці Владислав Французов і Олександра Золтан, а також Назар Дідич з Ужгороду, були дискваліфіковані.

27 вересня о 12.00 на Київській набережній в Ужгороді, перед приміщенням Драмтеатру,  відбудеться урочисте відкриття міжнародних змагань «Кубок Дружби - 2013» та чемпіонату України з багатоборства.

З 14.00 до 17.00 майже 700 спортсменів з 10 країн світу та більшості регіонів України виборюватимуть нагороди на спринтерських дистанціях в історичній частині міста, повідомляє Олександр Цепурдей.