Закарпатський "Берегвідейк" лідирує серед мотоклубів України

Закарпатський мотоциклетний спорт перебуває нині на піднесенні. Свідченням цьому є успішні виступи наших спортсменів на етапах Кубка країни та регіональних змаганнях.

За словами голови обласної федерації мотоциклетного спорту Віктора Стегури, на 5-му етапі Кубка України (Західний регіон), в якому взяли участь 9 команд (у їх складі всього 90 учасників), мотогонщики Закарпаття були найкращі як у змаганнях клубів, так і загальнокомандному заліку.

Зокрема, у заїзді в класі мотоциклів з об’ємом двигуна 50 куб. см переможцем став Денис Києнко з Берегова. У заїздах найпотужніших мотоциклів — 500 куб. см (з рідинним охолодженням) беззаперечним лідером став інший наш земляк — Андрій Кричфалуші з Хуста. Серед гонщиків, що виступали на мотоциклах з іншими об’ємами двигунів найкращий час показали Денис Уточкін з Тернополя, Володимир Фицик з Івано-Франківська, його земляк Василь Грималюк, а з-поміж ветеранів — Андрій Малаєв з Чернівців і Віктор Завадецький з Івано-Франківська.

За підсумками змагань, серед клубів перше місце посів «Берегвідейк» (Берегово), на другому — мотоклуб технічного коледжу (Хуст), третю позицію здобув «Збруч-мото» (Тернопіль). У загальнокомандному заліку першу сходинку заслужено зайняли мотогонщики Закарпатської області, друге місце — в команди Тернопільщини, третє — в представників Львівщини.

Федерація мотоциклетного спорту Закарпаття за відмінну підготовку траси вдячна спортклубу «Домашин» та особисто сільському голові Голубиного, що на Свалявщині, Михайлу Капустею. До слова, останній і сам уже багато років займається мотоциклетним спортом.

А у минулі вихідні (14—15 вересня) закарпатці успішно виступили на ІІІ етапі чемпіонату України, який проходив у Донецьку. Наші спортсмени посіли перше загальнокомандне місце. Цей результат принесли берегівець Денис Києнко, який зайняв друге місце в гонках на мотоциклах класу 50 куб. см. Срібну медаль виборов ужгородець Едвард Ерделі, який змагався на мотоциклі з двигуном 65 куб. см. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся Олесандр Стегура з Ужгорода (клас 85 куб. см).

У класі «Oupen» другим завершив змагання мукачівець Олександр Матей, а в класі «Квадро» не було рівних ужгородському гонщику Аттілі Ерделі, який привіз додому золоту нагороду.

Щодо наступних змагань, то на наших спортсменів чекає підготовка до 4-го етапу чемпіонату країни, який пройде 27 жовтня в Чернівцях, а ще раніше закарпатці візьмуть участь у фіналі Кубка України, який відбудеться в Києві 22 жовтня. В рамках підготовки до цих відповідальних змагань у Тячеві 6 жовтня пройде 3-й етап чемпіонату краю з кантрі-кросу, де й перевірять готовність наших хлопців.

«Наразі в клубних змаганнях України берегівський «Берегвідейк» впевнено лідирує й має чималий гандикап, тож можна бути впевненим, що лідерство наші мотогонщики точно не втратять», – стверджує Віктор Стегура.

Щодо загального розвитку цього виду спорту в нашому краї, то Віктор Юрійович зауважив: «На сьогодні на Закарпатті мотоциклетним спортом активно займаються 85 осіб віком від 7 до 51 року, діє 11 клубів, маємо 9 баз для занять мотоспортом. До слова, самі змагання збирають чималий загал глядачів — від 5 до 10 тисяч чоловік, а це свідчить про зростання в нас популярності мотоциклетного спорту. І він має перспективу, треба бачити, як наймолодші мотогонщики намагаються досягти успіхів своїх старших членів по клубу чи команді…», пише Роман Сенишин, газета "Новини Закарпаття".