ЧС-2022: Хорватія здобуває бронзові нагороди

Вольову перемогу здобули віцечемпіони минулого розіграшу.

Марокко упустив можливість виграти першу медаль Чемпіонату світу для африканського континенту, але все одно створив історію вже самим фактом проходу до півфіналу. А все через розкіш збірної Хорватії, яка не побажала залишатися без медалей другий мундіаль поспіль. З таким послужним списком Луці Модрічу сміливо можна вирушати на футбольний спокій.

У бронзовому фіналі "шашкові" показали все те, що їм не вдалося проявити у півфіналі. Скутість через важливість поєдинку, божевільна втома в ногах та злий геній Ліонеля Мессі. Усіх цих факторів сьогодні на полі не спостерігалося, а тому Хорватія подарувала справжнє футбольне свято. Зрозуміло, свою руку для цього доклали і "атлаські леви".

Тренери порадували вибором стартових складів. Златко Даліч вперше за турнір забув про зайву акуратність: Перішич грав лівим захисником, пара опорників Модріч-Ковачич та атакуючий квартет попереду, освіжений на флангах Маєром та Оршичем. Валід Реграгі у свою чергу не став заради втішних медалей ризикувати здоров'ям своїх підопічних. А потім Мазрауї, Агерд і Саїс на полі не з'являлися, а блискучий Аззедін Унаї з'явився лише з лави.

Сьогоднішній матч став чудовою нагодою перекреслити півфінальні невдачі. А тому замість тягучого та обережного володіння м'ячем від хорватів та трохи занудної оборонної машини марокканців ми з перших хвилин побачили справжній живий футбол. На початку другого тайму і ті, й інші згадали про медалі, і почали грати від результату на табло. Але перша половина стала справжньою віддушиною. Що для вболівальників, що для самих футболістів.

Ковток свободи для самовираження від тренера, помножений на легкість у грудях свіжих новобранців (7 нових облич на двох у порівнянні зі стартовими складами півфіналів), і ось у нас уже два голи за перші 10 хвилин. Суперники обмінялися м'ячами зі стандартів, але якими ж ці голи були різними. І ця відмінність чітко показала, хто якою дорогою дійшов так далеко.

"Шашкові" своєю комбінацією затьмарили Нідерланди та гол Вегхорста Аргентині. І навіть найлетючого з голландців Робіна ван Персі. Модріч дотепно закинув у штрафний майданчик на Перішича, той продовжив головою на Гвардіола, а Йошко в падінні рибкою відправив м'яч прямо у верхній кут Буну. Шедевр. Марокканці відповіли у пролетарській манері. Теж навіс зі штрафного. Але передача у Зієша вдалася не надто. Інша річ, що Маєр перестарався і відправив м'яч прямо у свій воротарський, звідки Ашраф Дарі легко прострілив Ліваковича.

Хорвати багато атакували, особливо лівим флангом, і в результаті це дало плоди. Ковачич обікрав ель-Ханнуса, який щойно зупинив небезпечну атаку "шашкових". Матео продовжив на Ліваю, а той скинув під удар Оршичу. Міслав із п'ятого удару за матч нарешті виконав на найвищому рівні. Обвідний удар у дальній кут, знущальницько м'який. Буну був у бішенстві, а вболівальники – в захваті.

Після перерви заграла стара мундіальна пісня, де результат на першому місці. Гвардіол розбавляв нудьгу зухвалими передачами та підключеннями вперед, суддя дивував, не призначивши жодного пенальті, а Марокко вистачило лише на один удар у площину за 45 хвилин. Гвардіолу та Перишичу не вистачало комунікації, а тому монотонні навіси Марокко на дальню штангу з лівого флангу все ж таки дали плоди. Але Ен-Несері з кількох метрів пробивши прямо в Ліваковича, який встиг вчасно вискочити.

2:1. Хорватія показала, що при бажанні може демонструвати футбольну красу. Інша річ, що вони чудово знають, що для проходів у півфінали про таку гру потрібно іноді забути. Марокко творча свобода не прикрасила. Їхня сила якраз виключно в ігровій дисципліні, про яку підопічні Реграгі сьогодні місцями забували.

Хорватія: Лівакович – Станішич, Шутало, Гвардіол, Перишич – Модріч, Ковачич – Маєр (Пашаліч, 66), Крамарич (Влашіч, 61), Оршич (Якіч, 90+5) – Ліва (Петкович, 66)

Марокко: Буну – Хакімі, Ель-Ямік (Амалла, 67), Дарі (Банун, 64), Аттійят-алла – ель-Ханнус (Унаї, 56), Амрабат, Сабірі (Шаїр, 46) – Зієш, Ен-Несірі, Буфаль (Зарурі, 64)

Попередження: Унаї 69, Амалла 84