Чемпіоном Закарпаття з футболу стала команда з Тячівщини

В Ужгороді в драматичному поєдинку ФК "Вільхівці" здолав «Медею» з Оноківської територіальної громади.

Як повідомляє Закарпатська асоціація футболу, через воєнний стан Благодійний турнір – чемпіонат Закарпаття на честь воїнів ЗСУ – завершувався за кубковою системою. Вінцем змагань став фінальний поєдинок, у якому зустрічалися «Медея» з Оноківської ТГ та «Вільхівці». Очікувано поєдинок став безкомпромісним і навіть десь драматичним.

Перший тайм із центрального кола розпочали «Вільхівці». І одразу ж стали грати першим номером. Утім, складалося враження, що це був тактичний задум не лише команди з Тячівщини, а й колективу з Ужгородщини. Останній, віддавши ініціативу та граючи уважно в захисті, розраховував на кинжальні контратаки. Аж як таких їх до перерви було небагато, але план для футболістів з Оноківської територіальної громади спрацював. У середині тайму підопічні Юрія Бучка припустилися необов’язкової помилки в захисті, і кращий бомбардир «Медеї» Руслан Соскида відкрив рахунок. Він вийшов один на один, але перебуваючи під тиском захисників, які дихали в спину, зіграв холоднокровно: не поспішав з ударом, зробив ривок уперед, потім фінт і пробив уже спокійно з ближчої до воріт відстані. 1:0 – представник Ужгородщини повів у рахунку. За невисоких швидкостей настроєва перевага стала обличчям до футболістів В’ячеслава Пінковського. Вони перекривали небезпечні зони й практично не дали шансу на успіх суперникові, хоч до перерви хороші атаки були в обидвох претендентів на чемпіонський титул.

Другий тайм розпочався майже за сценарієм першого й тривав у такому ритмі десь до своєї середини: «Вільхівці» атакували, а «Медея» пропонувала контргру. Десь навіть активніше. Та поступово стало помітно, що фізичних сил більше в команди з Тячівщини. Вона стала турбувати ворота суперника гостріше. М’яч навіть влучив у поперечину (а пізніше ще й у бокову стійку)! Зрештою, потуги «Вільхівців» призвели до дубля Богдана Кіреєва. Спочатку він видяще пробив з гострого кута в штрафній площі, де скупчилося чимало футболістів. А за дві хвилини в іще одній на одному диханні атаці своєї команди перевернув усе на користь свого клубу.

«Медея» прагнула відігратися. Але десь не вистачало фізичних кондицій, десь завадив суперник, який теж не догравав зустріч лише в захисті, десь підводили нерви команд, що збивало темп гри (до бійки, на щастя, справа не дійшла, але невеликі емоційні з’ясування стосунків зі штовханиною між гравцями обох команд виникали), а десь колектив з Оноківської ТГ підвело вилучення В’ячеслава Пінковського. Зрештою, фінальний свисток! Чемпіонський титул у 108 турнірі став першим для «Вільхівців» і четвертим та майже через чверть століття – для Тячівського району.

Церемонію нагородження провели голова ЗАФ Іван Дуран, його перший заступник Мирослав Щербей, заступник Віктор Наскалов, арбітр ФІФА Ярослав Козик. Іменні нагороди отримали президентка ФК «Медея» Марія Коваль-Мазюта, віцепрезидент клубу Іван Ковач, головний тренер команди В’ячеслав Пінковський, президент ФК «Вільхівці» Михайло Цірик, головний тренер команди Юрій Бучок та кращий бомбардир чемпіонату Руслан Соскида («Медея»). Футболісти отримали медалі, головний тріумфатор – кубок. Було й традиційне фото на згадку.