ТОП-5 найяскравіших фіналів Кубка УЄФА (ФОТО)

У середу на ірландському стадіоні "Дублін Арена" дві португальські команди "Брага" і "Порту" зіграють фінальний матч Ліги Європи.

Більшість нейтральних глядачів будуть дивитися цей матч в очікуванні незабутнього видовища і тому ми вирішили нагадати, які фінали другого за значущістю європейського кубка можна вважати надзвичайно захоплюючими і з чим ми будемо порівнювати матч у Дубліні.

Для українських уболівальників самим незабутнім став фінал попередника Ліги Європи - Кубка УЄФА 2009 року, коли донецький "Шахтар" поклав на лопатки німецький "Вердер" і привіз в Україну перший європейський кубок за час незалежності України, але все ж були матчі, які за драматичністю є кращими за стамбульський фінал.

5. 1988 рік. "Байєр" (Німеччина) - "Еспаньол" (Іспанія) - 3:3 (по пен. 3:2)

Цей матч для команд став дебютним у вирішальних матчах єврокубків і вони подарували надзвичайне видовище.

Тоді фінали Кубка УЄФА розігрувалися у два матчі і вже в першому "Еспаньол" завдяки дублю Роберто Лосади і голу Мігеля Солери переміг вдома з рахунком 3:0.

У другому матчі іспанці довгий час утримували потрібний результат, але в другому таймі за 24 хвилини німці зусиллями Мілтона Тіти, Фалько Гетца і Ча Бум Куна провели три м'ячі і відновили паритет.

У додатковий час глядачі забитих м'ячів не побачили, а в серії пенальті точнішими бути футболісти "Байєра", які взяли верх з результатом 3:2.

4. 2003 рік. "Порту" (Португалія) - "Селтік" (Шотландія) - 3:2

Фінал 2003 року став першим міжнародним трофеєм тренера португальців Жозе Моурінью, який через рік доб'ється успіху з "Порту" в Лізі чемпіонів і відправиться доводити, що він "Number one".

Фінальний матч став перестрілкою двох кращих бомбардирів того розіграшу Кубка УЄФА - Дерлея і Ларсона. Виграв цю боротьбу португалець Дерлей, який з 12-ма м'ячами став найкращим бомбардиром турніру і забив перший "срібний" гол в історії Кубка УЄФА.

Дерлей відкрив рахунок в матчі, забивши вже в компенсований час першого тайму, але після перерви Ларсон рахунок зрівняв, а в середині другої половини Ларсон відповів голом на взяття воріт Аленічева. Але останнє слово залишилося за Дерлеем, який забив вирішальний гол за п'ять хвилин до кінця додаткового часу.

3. 1989 рік. "Наполі" (Італія) - "Штутгарт" (Германия) - 5:4

У фіналі 1989 року зустрілися команди ведені Юргеном Клінсманном і Діего Марадоною. Перший матч для німців складався добре, вони відкрили рахунок зусиллями Гаудіно, але на 68-й хвилині Марадона заробив і реалізував спірний пенальті, що деморалізувало німців і вони пропустили ще один м'яч під кінець зустрічі.

Матч-відповідь видався щедрим на голи. Вже до 60-й хвилині "Наполі" вів з рахунком 3:1, але непоступливі німці до кінця поєдинку зрівняли рахунок і на останніх хвилинах влаштували облогу воріт італійців, але забити переможний гол не змогли.

2. 2007 рік. "Севілья" (Іспанія) - "Еспаньол" (Іспанія) - 2:2 (по пен. 3:1)

Лише двічі в історії Кубка УЄФА одному клубу вдавалося протягом двох сезонів підряд вигравати почесний трофей. Першим своє ім'я в історію турніру вписав "Реал", який відсвяткував успіх у 1985 і 1986 роках. У 2007 році досягнення мадридців повторила "Севілья". У фіналі Кубка УЕФА-2005/06 клуб розгромив "Мідлсбро" з рахунком 4:0, а через рік відстояв трофей у двобої з "Еспаньолом".

Основний і додатковий час фінального матчу завершився з рахунком 2:2, а в серії пенальті успіх був на боці "Севільї" - 3:1. Команди провели матч у шаленому темпі, завдавши по воротам один одного 43 удари.

Героєм зустрічі, як і всього турніру, став воротар "Севільї" Андрес Палоп, який не тільки відбив вирішальні пенальті, але і на стадії 1/8 фіналу забив на останніх секундах матчу гол у ворота донецького "Шахтаря", тим самим не дозволив донецькій команді продовжити шлях у евкокубках.

1. 2001 рік. "Ліверпуль" (Англія) - "Алавес" (Іспанія) - 5:4

"Ліверпуль" підходив до матчу в ранзі явного фаворита і незважаючи на те, що в півфіналі "Алавес" просто знищив "Кайзерслайтерн" (9:2 за сумою двох матчів), всі були впевнені, що так багато "Ліверпуль" не дасть себе пробити, адже у десяти матчах на шляху до головної зустрічі "мерсисайдці" пропустили лише п'ять голів.

Але фантастичний фінал у Дортмунді спростував всі прогнози. По ходу футбольного "трилера", як назвав після гри те відбувалося на полі тренер "Ліверпуля" Жерар Ульє, і англійці, і іспанці частенько забували про всі тактичні схеми, багаторазово перевірені оборонні хитрощі і, явно насолоджуючись ризиком атаки, шукали щастя біля чужих воріт.

У результаті в основний час на голи іспанців Івана Алонсо, Хаві Морено (двічі) і Хорді Кройффа "червоні" відповіли точними ударами Маркуса Баббеля, Стівена Джераррда, Гері Макаллістера і Роббі Фаулера.

Результат зустрічі вирішив "золотий" гол. Більше того, цей м'яч був забитий у власні ворота крайнім захисником "Алавеса" Дельфі Гелі за чотири хвилини до кінця додаткового часу. У результаті "мерсисайдці" перемогли з рахунком 5:4 і встретє в свої історії завоювали Кубок УЕФА.

Нагадаємо, фінальна гра Ліги Європи між португальськими "Порту" і "Брагою"відбудеться в середу, 18 травня. Початок матчу о 21:45. sport.tochka.net буде вести текстову трансляцію цього матчу.