"Манчестер" Сіті став першим фіналістом Ліги Чемпіонів

У цьому матчі не обійшлося без допомоги українця Олександра Зінченко.

Аномальний травневий сніг засипав поле "Етіхадf" перед самим стартом другого півфіналу Ліги чемпіонів "Манчестер Сіті" з "Парі Сен-Жермен". Парижу потрібно було перемагати і забивати як мінімум два голи. Лідер команди Неймар і головний тренер Маурісіо Почеттіно просили вірити в ПСЖ. Сніг в травні – диво природи. І про таке диво мріяв Париж. Мріяти можна про що завгодно, але вірити перестаєш, коли твій найкращий гравець залишився через травму на лавці запасних, а суперник провів один з кращих матчів у своїй новітній історії.

Так, Мбаппе залишився в запасі, і так не вийшов на поле. Замість нього зіграв Мауро Ікарді, він був непомітний 62 хвилини, поки не був замінений на Кіна.

Якщо Зінченка в старті на лівому фланзі замість Канселу можна було очікувати, то з виходом Фернандіньо Гвардіола здивував. Як пояснив тренер "Сіті" перед матчем, це був подарунок бразильцеві на його день народження. Фернандіньо сьогодні виповнилося 36 і він провів відмінний матч.

"Манчестер Сіті" грав класичні 4-4-2, при цьому ролі "форвардів" виконували Бернарду Сілва і Де Брюйне. "Сіті" запрошував ПСЖ на свою половину поля, заманював парижан, тому що знав, як проводити зразкові контратаки. Так, Париж більше володів м'ячем, Неймар і Ді Марія опускалися глибоко і самі тягли м'яч вперед, але в останній третині у Парижа не було нічого. Фантастичний матч провели захисники "Сіті", особливо Діаш і Зінченко. Париж за весь матч виконав 14 ударів, але при цьому дев'ять з них були заблоковані захисниками "Сіті".

Командам потрібно було трохи часу, щоб звикнути до непростого поля, і в грі без моментів вирішив випендритися нідерландський арбітр Бйорн Кейперс. Зінченко спиною прийняв м'яч у своєму штрафному, але рефері побачив гру рукою і рішуче вказав на точку. Зінченко почав скаженіти, але на щастя VAR вказав Кейперсу на його помилку.

Не минуло й трьох хвилин, як "Сіті" забив гол, і в цьому епізоді Зінченко також зіграв одну з ключових ролей. Українець добре відкрився на фланзі і отримав лонгболл від Едерсона. Зінченко скинув м'яч під удар Де Брюйне, його удар був заблокований, але на добиванні зіграв Марез. Одинадцята хвилина, 1:0.

Париж відразу ж ледь не зрівняв рахунок, але Маркіньйос пробив головою в перекладину, перед цим дбайливо поклавши руки на плечі Стоунзу.

Гості грали дуже агресивно, на грані фолу, особливо в боротьбі в повітрі. Але "Сіті" був до цього готовим. Фернандіньо огризався в рамках правил, стіною був Діаш. "Городяни" не відходили від свого плану: надійно біля своїх воріт і контратаки, контратаки, контратаки.

Але після перерви "Сіті" став зустрічати Париж вище, "городяни" підняли лінію, і Фернандіньо часто вступав у відбір ледь не біля штрафного Парижа. У цьому був ризик – одна втрата біля своїх воріт, і Париж міг би зрівняти рахунок. Однак з ударами у гостей була дуже велика проблема. Показовим був момент на 55-й хвилині. Неймар показав свій унікальний дриблінг, вирішив ні з ким не ділитися з м'ячем, і вдарив сам, але Зінченко заблокував його постріл.

Тепер Парижу потрібно було забивати три м'ячі. Залишалося грати більше півгодини, але насправді матч закінчився вже на 69-й хвилині. Ді Марія наступив на ногу Фернандіньо і побачив перед собою червоне світло. Що з відбувається з Парижем? Чому команда Почеттіно так швидко втрачає самовладання і не вміє програвати? Спочатку Гуйє, тепер Ді Марія. Так, суддівство Кейперса було відверто кажучи поганим, але Париж програв точно не через нього.

В останні двадцять хвилин футболу як такого вже не було. Зінченко і Де Брюйне отримали картки за суперечки, гравці ПСЖ явно грубили, "Сіті" знущально перегравав парижан на їх половині поля. Фоден повинен був забивати третій, але влучив в штангу.

Але і 2:0 або 4:1 за сумою двох матчів чітко вказують на те, хто був сильніший в цьому протистоянні. "Манчестер Сіті" вперше в своїй історії зіграє у фіналі Ліги чемпіонів. Це перший фінал єврокубків для Гвардіоли за десять років.