Закарпатські орієнтувальники змагались за призи від Святого Миколая (ФОТО)

Закарпатські прихильники бігу з компасом і картою за традицією проводжають старий рік змаганнями на Призи від Святого Миколая, що мають статус відкритого Кубку Закарпаття.

Майже 160 учасників з Ужгороду, Мукачева, Іршавського, Ужгородського та Хустського районів, розподілених за віковими категоріями, визначали кращих на дистанціях від одного до п’яти кілометрів.

Незважаючи на холод і засніжені траси, атмосфера змагань була святковою, теплою, родинною. Підтримати юних спортсменів прийшло й чимало уболівальників: батьків, друзів.

В категорії наймолодших перемогу серед дівчат на трасі протяжністю майже кілометр, святкували десятирічні Євгенія Сєкова (10.26) та Олена Семенюк (10.30) – представниці ужгородського «Траверсу», і Іванна Павлій з Хусту (10.51). На тій саме дистанції найшвидшими серед хлопців виявилися представники Мукачівського клубу «Товариш» Владислав Цепурдей (4.54) та Іван Солонець (5.02), третій результат в ужгородця Івана Дебелого з пригодницького клубу «Lynx».

Завдання для 12-річних було складнішим: на двокілометровій трасі вони повинні були відшукати 7 контрольних пунктів. Першими фінішу дісталися представниці мукачівського «Товариша» Людмила Калчева (14.50) і Яна Брунцвик (15.42), третьою фінішну лінію перетнула Анастасія Пєскова з «Траверу» (15.44). У змаганнях хлопчиків цього віку до призової трійки увійшли лише ужгородці: переміг Денис Кононов (14.41), друге місце у Олега Пеприка (16.11), третє – у Андрія Михайліна (27.17).

У 14-річних дистанція була ще довшою. Під час забігу було й чимало падінь і технічних помилок, адже в азарті боротьби і швидкості на засніжених і ковзких вулицях нелегко утриматися на ногах. З сімнадцяти дівчат цього віку успішно подолати трасу зуміли лише мукачівки Валерія Смочко (30.10) та Ганна Солонець (30.24). Хлопці виявилися більш стійкими: переміг Олександр Ткачук з Мукачева (18.39), слідом за ним фінішували ужгородці Олександр Самсонов (18.48) і Костянтин Гутич (19.38) – представники клубу «Максимум».

16-річні спортсменки змагалися на тій самій трасі, що й дорослі. Найкращий результат показала 19-річна мукачівка Наталія Шозда – учасниця цьогорічних чемпіонатів світу та Європи з гірського бігу: трикілометрову  дистанцію, що проходила через 11 КП вона подолала за 20 хвилин і 47 секунд. Другий час на цій дистанції (і перший в категорії Ж-16) у 12-річної чемпіонки України зі спортивного орієнтування серед дівчат Катерини Цепурдей (23.38), третій – у 16-річної Крістіни Бобер з СК «Кам’яниця» (26.01). Четвертою (і третьою по Ж-16) фінішувала іршавчанка Олександра Осійська (26.24).

У змаганнях чоловіків майстри спорту з Мукачева також не дали суперників жодного шансу: першим з чотирикілометрової дистанції фінішував цьогорічний чемпіон України з гірського бігу Сергій Расчупкін (21.36), слідом за ним Олександр Касьянов – чемпіон України з велоорієнтування (20.55). Третій результат – у Олександра Дулкая з ОДЮСШІ (25.28). Першими серед юніорів стали Мар’ян Осійський (25.55), Андрій Василина з «Максимуму» (26.01) та ще один представник Іршавщини – Едуард Сушанин (26.03).

Не залишилися без нагород і ветерани спорту, кращими серед яких стали Петро Назаренко і Ольга Захарова, Геннадій Ведерніков і Ольга Боднар, Василь Павлишин, Олександр Осійський, Руслан Касьянов і Віктор Малетич.

Це було дійсно круто, – прокоментував святковий старт головний секретар змагань Сергій Готра. – Нова карта, якісні дистанції, що йшли повз сяючі новорічними прикрасами вітрини магазинів… Було здорово! Кумедно, весело і барвисто! Все виявилося настільки цікавим, що ми спробуємо провести подібні змагання й під час зимових шкільних канікул. Час дітям відпочити від повсякденної рутини школи.