Фінал Business CUP Мукачево: Енергетик заслужено переміг, але один з арбітрів перестрахувався

Обидва фінальні двобої в рамках змагань, які пройшли цієї суботи на стадіоні Авангард, видалися напруженими та емоційними. У обох матчах були пенальті – у матчі за 3-є місце післяматчеві, а у фіналі – під час гри, а також вилучення.

Першими на поле вийшли Беркут та Мукачево Сіті у грі за бронзові нагороди. Фаворитами вважався Беркут, але чи то через невезіння, чи через брак мотивації та зосередженості, Беркут не зміг вирішити все в основний час, хоча мав і територіальну перевагу, і більше моментів. Мукачево Сіті натомість хоч і програвали у техніці та комбінаційності, але компенсували це бажанням та зарядженістю на гру.

Зрештою, все вирішили післяматчеві пенальті, і влучнішими на подив для усіх виявилися хлопці з Мукачево Сіті: у вирішальний момент гравець Беркуту вдарив значно вище, натомість гравець Мукачево Сіті впевнено переграв воротаря. Відтак, бронзові нагороди Business CUP Мукачево 2016 здобули Мукачево Сіті – дещо несподівано, але заслужено.

Опісля відбувся матч за перше місце, в якому зійшлися Ліка та Енергетик. Матч почався із взаємних випадів та ударів з дальньої дистанції, але поступово Енергетик захопив ініціативу, вміло і довго розігруючи м’яч, комбінуючи. Але забити, чи бодай створити один 100% момент Енергетику не вдавалося, тим паче, що Ліка грала від захисту, простіше, за рахунок довгих передач. І тоді свій внесок у гру зробив один з пари арбітрів матчу. Усередині тайму за кілька хвилини він показав 2 жовті картки нападнику Ліки Михайлу Калію, вилучивши його у підсумку на 2 хвилини матчу. Щойно Ліка опинилася у меншості, як Енергетик забив гол, розігравши лишнього гравця. Так завершився перший тайм.

На початку другого тайму після розіграшу біля власних воріт один з гравців Ліки спробував обіграти суперника либонь не у штрафній, але невдало, у підсумку порушив правила і арбітр призначив пенальті у ворота Ліки, який Енергетик влучно реалізував. Майже відразу Енергетик забив і третій гол: після атаки Ліки та обрізки перед воротами Енергетика, останній швидко перейшов у контратаку і вдало розіграв м’яч вже на половині Ліки.

Гра фактично була вирішена, Енергетик справді виглядав зігранішим, впевненішим та сильнішим, але згаданий арбітр, який весь матч свистів тільки проти Ліки, продовжував вкрай дивно трактувати епізоди: по помітив гру рукою гравця Енергетика, коли той переходив у стрімку і потенційно гольову контратаку, не карав гравців Енергетик картками за грубі порушення правил. Це було би не так помітно, якщо би не дії другого арбітра, який судив рівно і давав командам грати.

Але не хотілося би закінчувати репортаж на арбітру, тому залишимо лише його фото нижче, аби місто знає своїх героїв і наступного разу цей арбітр, сподіваємося, не судитиме фінальні матчі.

Антигерой фінального матчу

Під кінець матчу Ліка змогла створити кілька дуже гострих моментів, перехопивши ініціативу. В одному з них Михайло Калій після діагоналі добре бив у дальній кут головою, але воротар Енергетик здійснив сейв. В іншому, після вже дальнього пострілу гравця Ліки воротар Енергетика знову врятував, але відбив прямо на гравця Ліки, який бив з гострого кута і поцілив у штангу. Ще після одного пострілу гравця Ліки м’яч потрапив у перекладину. Зрештою, Ліка забила гол престижу, після вдалого розіграшу в центрі та проникливого пасу. Цим і завершився фінальний двобій 3:1 – Енергетик заслужено переміг та виборов Business CUP Мукачево 2016.

Після фінальних матчів пройшла процедура нагородження, яку провів організатор змагань Едуард Ільтьо, якому щиро подякували усі присутні, адже турнір, який тривав 3 тижні, вдався на славу. Призерів нагородили зрештою медалями, чемпіонів ще й перехідним кубком. Крім того, було відзначено кращих гравців турніру: Михайло Калій (Ліка) – кращий бомбардир, Василь Монда (Енергетик) – кращий захисник, Ярослав Ганкулич (Беркут) – кращий гравець турніру. Також гравців та команди нагородили.