"Карпати" обіграли "Говерлу" з рахунком 2:0

В рамках 10-го туру футбольної Ліги Парі-Матч львівські «Карпати» вчора, 4 жовтня, в Ужгороді обіграли тамтешню «Говерлу». Гра на полі стадіону «Авангард» закінчилася з рахунком 2:0 на користь галичан.

Поступившись тиждень тому на своєму полі луцькій «Волині» з рахунком 0:2, львівські «Карпати» сьогодні отримали шанс реабілітуватися в гостьовому протистоянні з ще одним представником Західної України в Прем’єр-лізі – ужгородською «Говерлою». У підсумку свого «зелено-білі леви» досягли – перемогли з рахунком 2:0, в такий спосіб зіпсувавши керманичу «ведмедів» В’ячеславу Грозному ювілейний, 200-й матч на посаді головного тренера команди елітного дивізіону чемпіонату України. Додамо, що востаннє «Карпати» вигравали в Ужгороді давненько – 15-го вересня 2007 року, пише ЗІК.

Гра для «Карпат» розпочалася, як то кажуть, краще не вигадаєш. Вже на 3-й хвилині «зелено-білі» отримали право на кутовий удар і після подачі корнера Володимиром Костевичем з правого флангу хавбек «Говерли» Олексій Савченко, який закривав передню стійку, невдало підставив ногу і м’яч залетів під поперечку до сітки. Втім, треба відзначити, що на подібне везіння підопічні Ігоря Йовічевіча заслужили: зі стартовим свистком арбітра вони рішуче пішли вперед і фактично до забитого голу гра тривала на половині поля закарпатців.

Зазвичай, відкривши рахунок, гості намагаються перевести гру у спокійне русло. Але сьогодні «Карпати» діяли по-іншому: швидкий гол не збив атакувального запалу «левів», які продовжували тиск на ворота «Говерли». Зокрема, вже за чотири хвилини після того, як на табло загорілися цифри 0:1, у фіналі швидкої атаки правим флангом, отримавши круглого на куті штрафного майданчика, у ближню «шістку» з правої прицільно вистрілив Вадим Страшкевич – Артур Рудько не без проблем перевів м’яча на корнер. Небезпечним виявився і кутовий удар у виконанні все того ж Володимира Костевича. Цього разу 8-й номер карпатівців спробував лівою закрутити шкіряну сферу прямим попаданням у дальню «дев’ятку». І напевне круглий затріпотів би у сітці, коли б не пильність голкіпера, який в останню мить перевів його на ще один корнер.

Лише ледь не пропустивши вдруге, підопічні В’ячеслава Грозного спробували активізуватися. Коли говорити чисто формально, то це їм вдалося. В усякому разі м’ячем все частіше почали володіти ужгородці, гра перемістилася в середину поля, а подекуди наближалася й до володінь голкіпера «Карпат» Романа Мисака. Гості у свою чергу також не тільки оборонялися, а й при першій нагоді проводили контрвипади, які навіть гостріше виглядали, ніж атаки господарів. Однак до 29-ої хвилини нічого особливо небезпечного за великим рахунком не вдавалося створити ні «ведмедям», ні «левам». Події розвивалися головним чином між двома карними майданчиками, а обидва голкіпери у гру вступали рідко та й то тільки для того, аби на виході забирати м’яча в руки після флангових навісів.

А от саме на 29-й хвилині «Карпати» мали реальний шанс забити вдруге. Перехопивши м’яча на своїй половині поля, львів’яни провели швидку контратаку по правому флангу, яку потужним ударом у ближню «шістку» завершував Денис Кожанов – і знову Артур Рудько зреагував на постріл, відбивши «гармату» 9-го номера нашої команди.

Повинні були отримати шанс забити свій другий гол у матчі «зелено-білі» і в наступній атаці, коли після передачі з лівого флангу у боротьбі з Ігорем Худоб’яком оборонець «Говерли» Сергій Люлька рукою виніс круглого на кутовий. Епізод стався в межах карної зони, але арбітр зустрічі Олександр Іванов не зафіксував порушення правил, тож все закінчилося корнером, після подачі якого Артур Рудько забрав м’яча в руки, у черговий раз вдало зігравши на виході з воріт.

Трихвилинка активності від «Карпат» завершилася ще одною передачею з лівого крила атаки від Дениса Кожанова на дальню стійку, де Ігор Худоб’як у ближньому бою намагався головою пробити голкіпера «ведмедів», але Артур Рудько зумів забрати круглого у руки.

І все ж до свистка на перерву свій другий гол «Карпати» забили. Причому, як і в першому гольовому епізоді, знову до взяття воріт призвів стандарт. На 40-й хвилині Денис Кожанов подав зі штрафного від лівої бровки в район 11-метрової позначки, де центральний захисник Ігор Пластун, перебуваючи спиною до воріт, кивком голови скерував шкіряну сферу у притирку із дальньою, лівою від голкіпера, стійкою. 0:2 – саме за такого рахунки, який цілком відповідав тому, що відбувалося на полі стадіону «Авангард» у перші 45 хвилин матчу, суперники пішли на перерву.

Другий тайм, як і слід було очікувати, розпочали більш активно закарпатці, в складі яких, замінивши Ігоря Гончара, з’явився на полі свій Ігор Худоб’як, відомий під іменем Халк. Однак ні заміна, ні активність в передній лінії особливих дивідендів команді В’ячеслава Грозного не принесли. Натомість карпатівці, діючи на контратаках, не один раз створювали небезпеку поблизу воріт «Говерли». Зокрема, на 57-й Олег Голодюк зі штрафного пробив у нижній лівий від воротаря кут, але не сильним виявився удар і Артур Рудько без проблем забрав м’яча. Ще більш гострою була контратака «левів» за чотири хвилини. Олег Голодюк вивів Володимира Костевича на позицію центрфорварда і той пробив низом, та трохи не влучив у дальній кут.

А на 65-й хвилині Вадим Страшкевич, замикаючи простріл з правого флангу від Ігоря Худоб’яка (того, який Худік, а не Халк), в дотик переправив круглого у сітку, однак арбітр взяття воріт відмінив – лайнсмен зафіксував у 27-го номера «Карпат» мінімальний офсайд.

Рисунок гри в заключній чверті матчу не змінився. Господарі намагалися щось створити, але гості впевнено контролювали розвиток подій на полі. Більше того, коли вже хтось і мав забивати третій гол у поєдинку, то це мали бути «леви», які були значно ближчими до того, аби здобути звитягу з великим рахунком, ніж «ведмеді» забити гол престижу.