У Чинадієві під Мукачевом відбувся велозаїзд "Апхілл Сент-Міклош" (ФОТО)

9 серпня, відбулося таке довгоочікуване свято для спортсменів та аматорів велоспорту. Йдеться про змагання під назвою "Апхіл Сент-Міклош".

Про це інформує мукачівський активіст Денис Соболь.

Отож, що таке "апхіл"? В перекладі з англійської на закарпатську uphill – то є «горі берегом». Це є швидкісний заїзд в гору на велосипедах, переважно по дорогах із твердим покриттям.

Змагання проходило за маршрутом Вільховиця- Лецовиця – Бабичі. Це неподалік від славнозвісного замку Сент-Міклош у смт. Чинадієво. Дистанція змагання складала 6700 м із загальним набором висоти 350 м. Сухі числа, які мало що говорять про себе. А на практиці на спортсменів очікувало нескінченна низка виполажувань та крутих відрізків із градієнтом в диапазоні 10 – 15%.

А тепер уявіть, що Вам потрібно проїхати цю відстань вгору під палючим сонцем. Адже сьогодні температура сягала 37 градусів. У затінку. А на сонці…Як це відчувалося, можуть сказати лише самі учасники змагань. Можна лише здогадуватися - за кількістю води, що її випили учасники.

На змагання зїхалися спортсмени як аматори так і професіонали. Львів, Ужгород, Хуст, Мукачево. Всього 27 велосипедистів.

З загальної кількості велосипедистів фінішувало 24. Один учасник мав технічні проблеми з велосипедом, інший зважив на відмінності дисціплін «апхіл» та «даунхіл», а наймолодший учасник прийняв мужнє рішення зійти з дистанції, зважаючи на свої фізичні можливості.
Учасників змагань було поділено на відповідні вікові категорії – юнаки, чоловіки та ветерани. Жінки-спортсмени також виступали в двох вікових категоріях.

Власне результати змагань.

Серед юнаків перше місце, як і очікувалося, зайняв Василь Морозов з блискавичним результатом 19 хвили і 24 секунди, залишивши позаду найближчих суперників в своїй віковій групі, на 2 та 4 хвилини відповідно.

Серед чоловіків найкращий результат показав Андрій Шапошніков, із приголомшуючими 19 хвилинам та 50 секундами, посівши таким чином і загальне 2-ге місце. Його найближчим суперникам знадобилося відповідно на 6 та 7 хвилин більше для подолання дистанції.

Серед ветеранів долю першого місця можна було спрогнозувати заздалегідь. Переможцем став один з найсильніших спортсменів області Томас Величко з міста Хуст. Його результат 22 хвилини та 32 секунди, який ненабагато перебільшує показники переможців в юнаків та чоловіків, ще раз доводить користь велоспорту для будь-якого віку. Його найближчі суперники теж показали дуже гарні результати.

Серед представниць прекрасної статі в молодшій віковій категорії новий рекорд траси серед жінок встановила гордість мукачівського велоспорту, чемпіонка України в крос-кантрі, Наталія Шозда, із результатом 27 хвилин та 42 секунди. Також усіх спортсменів-чоловіків здивувала й спортсменка-аматор Сільвія Жігмонд, що здобула перемогу в старшій віковій категорії серед жінок. До речі, це перші вело змагання на території міста Мукачева району за останні 30 років.

Організаторами змагання виступили: Спілка спортивних товариств м. Мукачева (Сергій Кучінка), ГО «Молодіжні ініціативи Закарпаття» (Денис Соболь та Сергій Расчупкін), Асоціація велосипедистів Мукачева (Євген Новак) та відділ у справах сімї, молоді та спорту міськради Мукачева (Володимир Уліганець).

Спонсорами призів для переможців змагань виступили веломагазини Мукачева – «Мотолюкс», «Дикий Захід», «Два колеса» та «ВелоПавшино». До речі, директор магазину «Дикий Захід», Микола Біда, також приймав участь у змаганнях та посів 3-тю сходинку на п'єдесталі пошані у своїй віковій категорії. Серед учасників змагань також був і представник магазину «Два Колеса».

Величезне спасибі нашим волонтерам, без яких це спортивне свято теж не відбулося б – Олесі Товт, Юлії Новак, Тетяні Вожжовій та Олегу Шишкіну.

Окрема подяка за гостинність директору музею замку Сент-Міклош, Йосипу Бартошу.