Збірна України з пауерліфтингу, серед якої закарпатці - друга у світі (ФОТО)

1024

У місті Сундсвалль (Швеція) за участі 279 спортсменів з 27-ми країн пройшов чемпіонат світу з пауерліфтингу в жимі лежачи серед дорослих, юніорів і юнаків, який за рівнем результатів фахівці назвали фантастичним.

Збірна команда України була представлена дев'ятьма атлетами, серед котрих двоє закарпатців: студент УжНУ Євген Криса і член університетського спортклубу Олександр Шляхта, пише Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.

21-річний Євген, котрий вже був віце-чемпіоном світу серед юнаків і двічі - серед юніорів, у другому підході підняв 210 кг, як і бронзовий призер з Японії, але був трохи важчим за нього. Зважаючи на те, що срібний призер з США вижав 212,5 кг і був важчим за нашого спортсмена, то Жені для здобуття "срібла" достатньо було у завершальній спробі повторити його результат, проте наш атлет пішов на 220 кг, щоб виконати "міжнародника". На жаль, спроба виявилась невдалою, тож Євген з "бронзовим" результатом завершив змагання на 4 місці серед юніорів у ваговій категорії до 74 кг.

Те, що не вдалось зробити Жені, успішно здійснив дебютант світових змагань, 35-річний ужгородець Олександр Шляхта, котрий змагався у цій же в.к. до 74 кг серед чоловіків. У третьому підході він легко подолав 220 кг і вперше виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу. Саша посів 6-те місце, принісши вагомі очки чоловічій збірній України, яка у командному заліку посіла друге місце.