Ужгородські баскетболісти здобули бронзові нагороди Чемпіонату Західного регіону України

1-3 травня в м. Рівне відбувся фінальний тур Чемпіонату західного регіону України. Дві півфінальні пари склали БК Пульсар –ОШВСМ м.Рівне – БК Ужгород-УЖНУ та БК Будсервіс м.Сарни- БК ВАМБУД м .Івано-франківськ.

Ужгородці впевнено почали гру, проти команди пульсар, яка ще три роки тому грала в суперлізі, але після перерви господарям вдалося вирівняти гру і вирвати перемогу з рахунком 93-80. В грі за бронзові нагороди наші баскетболісти зійшлися з івано-франківським БК «ВАМБУД», який просто знищили з рахунком 89-49. Перше місце в західному регіоні зайняв БК Пульсар – ОШВСМ , який впевнено обіграв БК «Будсервіс» м. Сарни 81-68.

І практично без відпочинку вся четвірка вже 6 травня вирушила на фінальний тур  Чемпіонату України з баскетболу , який відбувся 7-10 травня в м. Суми.

Суперником по чвертьфіналу нашої команди стала БК «Спарта» м.Дніпропетровськ, яка в минулому році обіграла нас на цій же стадії Чемпіонату. І з самого початку гри дніпропетровці також заволоділи ініціативою і вийграли першу чверть з рахунком 19-12 , але за рахунок агресивної гри в захисті , наші баскетболісти відчули впевненість у своїх силах , і всередині третьої чверті ми вигравали з рахунком 65-43, а в підсумку рахунок 94-83 і БК Ужгород –УЖНУ вперше в своїй історії пробився до півфіналу Чемпіонату України, де його чекали БК «Черкаські Мавпи -2» м.Черкаси.

З самого початку півфінальної зустрічі ужгороддскі баскетболісти вирвались вперед в рахунку , але молоді черкаські хлопці , які практично всі є збірниками по своїм віковим категоріям, завдали дуже високий темп , який нам не вдалося збити і від цього показали жахливий для себе показник реалізації трьох очкових кидків 4 із 40, в підсумку рахунок зустрічі 85-76 і мавпи в фіналі , а ужгородці в грі за третє  місце потрапили на БК «Одесу», після цієї гри ми довго намагались зрозуміти чого ми не в фіналі , особливо дивлячись  в статистику зустрічі по всім показникам були попереду , але нажаль в баскетболі перемагає той ,хто більше забиває в кошик суперника і цей досвід нам обов’язково ще стане в нагоді.

В матчі за третє місце ми програли БК Одессі з рахунком 83-68, яка в регулярному Чемпіонаті зайняла високе переше місце, і фінішували четвертими.

Олесандр Зубковський (тренер команди): З одної сторони четверте місце це напевно найнебажаніше місце , адже закінчуєш Чемпіонат двома поразками , зупиняєшся за крок від медалей, за маленький крок від підвищення в классі ( за умови виграшу в півфіналі наша команда потрапляла напряму до вищої ліги), але не дивлячись на це все ми йдемо в гору , маленькими кроками , але йдемо (ми в четвертий раз поспіль в потрапляєм до фінальної вісімки, ми вперше граємо в півфіналі, і взагалом ми четверті з 28 команд Чемпіонату). Після гри за третє місце до мене підійшла директор Чемпіонату України Лариса Олексіївна  Шабанова і  сказала , що їй дуже сподобалась наша команда і , що якщо ми вирішим питання фінансування участі команди в вищій лізі, то вона готова поставити питання на засіданні Ради ФБУ про позачергове включення команди до Вищого дивізіону.

Але вища ліга це зовсім інший рівень проведення змагань, другі витрати ,і поки що, нажаль  в області нема людини , яка готова взяти на себе такий тягар, а вона нам так порібна…