Студенти УжНУ візьмуть участь у Чемпіонаті світу

У місті Бориславі пройшов чемпіонат України з пауерліфтингу в жимі лежачи серед молоді до 23-х років, в якому взяли участь студентка факультету фізичного виховання і спорту УжНУ Єлизавета Бан і студент математичного факультету Євген Криса. Обоє займаються під керівництвом старшого викладача кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка в університетській секції атлетизму.

Єлизавета впевнено перемогла у ваговій категорії до 52 кг і, крім золотої медалі  чемпіонки, виборола також кубок за абсолютну першість. Жодна учасниця, навіть у набагато важчій категорії, не змогла підняти більшу вагу. Це вже п’ята найвища нагорода нашої студентки, здобута на молодіжних чемпіонатах України. Єлизавета Бан встановила шість юніорських рекордів країни і наразі є першою жінкою на Закарпатті, яка підняла у жимі лежачи понад дві власні ваги (105 кг при вазі 49,9 кг). Завдяки чудовому виступу Лізи у командній першості юніорок, Закарпаття посіло 2-е місце. А серед спортивних клубів УжНУ виборов першість.

Серед юніорів у ваговій категорії до 74 кг жодних шансів на перемогу своїм суперникам не залишив Євген Криса, котрий подолав 207,5 кг, що на 10 кг вище за норматив майстра спорту України і випередив найближчого переслідувача на 27,5 кг.У третій спробі він замахнувся на 215 кг, що на 2,5 кг перевищує юніорський рекорд країни, але через невелику похибку не зафіксував вагу. Євген вже був чемпіоном України серед юнаків, а зараз вперше піднявся на найвищу сходинку молодіжного п’єдесталу пошани.

За підсумками змагань Єлізавета Бан та Євген Криса ввійшли до збірної команди України для участі у Чемпіонаті світу, що пройде наприкінці травня у Литві.