Авторизація

Логін:
Пароль:


Увійти    

Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.

Зробити стартовою Повідомити новину

Середа, 23 квітня 2014,  15:10


ТОП-10 найпопулярніших закарпатських страв (ФОТО)

Субота, 12 листопада 2011, 14:07      П: 31861   К :  19
Переважна більшість українців сприймає Закарпаття, як «закордон». Люди кажуть, що тут все інше: природа, культура, мова і, звичайно, кухня.
ТОП 10 найпопулярніших закарпатських страв ФОТО

Колорит закарпатців та страв, що вони кладуть на гостинні столи щодень і свята, зумовлений впливом на область різних культур, найбільше – угорської.

Саме тому наші кухні такі схожі. 

Угорці відчувають себе на Закарпатті, як удома, та й ми в Угорщині точно – не гості.

Тож, і Мукачево.net вирішив приготувати 10 найпопулярніших закарпатських страв. 

Візитівкою прикордонного Берегова та й Закарпаття загалом є бограч. Саме він посідає перше місце кулінарного рейтингу. 

Для того, аби приготувати закарпатсько-угорську смакоту вам знадобиться: яловичина, свинина або баранина – ребра, м'якоть, шия, копчене сало, цибуля, морква, петрушки, кольраба, картопля, чорний мелений перець, 1 стручок гіркого перцю, лавровий лист та багато солодкої червоної паприки. Страва готується виключно на природі і у великому казанку. Для того, аби усі інгредієнти дійшли потрібного стану, варити, часто помішуючи великою дерев’яною ложкою, страву потрібно близько трьох годин. 
 
На другій сходинці лечо. Страва дещо «підозріло» виглядає, але спробувавши один раз, стає улюбленою. 
Готується страва надзвичайно просто. Цибуля, солодкий перець, томати, яйце, сметана – тушимо, і все готово. Часом, у лечо додають ковбасу, втім, це не обов’язково. Воно може бути абсолютно вегетаріанським. 
 
Третє місце – за рокот-крумплями. 
Картоплю заздалегідь відварюють у мундирах, варять яйця. Змащують деко смальцем, викладають шарами нарізану картоплю, яйця та ковбасу. Зверху, знову ж таки, викладають картоплю, заливають сметаною, посипають натертим сиром та кропом. Все в духовку: 40 хвилин – і вуаля. 
 
Славнозвісна героїня багатьох закарпатських анекдотів та від того не менш смачна страва – квасоля з капустою – на четвертому щаблі.
Квасолю замочують перед приготуванням на 5-6 годин. Згодом варять у солоній воді. Додають квашену капусту, часник та заправляють, заздалегідь приготованою зажаркою (цибуля, мука з водою, підсмажена на пательні). 
 
Кнедлі з м’ясним гуляшем на п’ятій сходинці. 
Кнедлики закарпатці не їдять без якогось смачного гуляша: м’ясного, грибного, капустяного. Кнедлі готуються на паром близько двадцяти хвилин. Втім, ця страва може бути й солодкою. 
 
Для приготування гуляша тушкують м’ясо з капустою та цибулею. Солять, перчать, додають часнику, за смаком, і страва готова до столу. 
 
Токан – шостий у рейтингу. 
Кукурудзяна крупа, бринза, шкварки, сало - це все, що потрібно для смачного токана!
 
Впритул за токаном, слідують голубки з грибами по-закарпатськи –  не менш смачна та корисна страва.   
Традиційно, – листя капусти варять на слабому вогні у підсоленій воді. Для начинки нарізану свинину змішують з рисом, салом та грибами. 
 
Такі голубці найкраще подавати з сметанковим соусом, у який додають натертий часник, шматочки молодої цибулі та кріп. 
 
Люблять закарпатці поласувати і лоці з картоплею по-селянськи. Загалом, цю страву можна вживати і окремо та жителі краю точно знають, що разом значно смачніше. 
Для того, аби приготувати лоці, потрібна корейка з кістками, паприка, часник та цибулька. Усе це випікають і подають на стіл з картоплею смаженою по-домашньому. 
 
Дев’яті у нашому рейтингу славнозвісні кремзлики, які так обожнюють наші друзі росіяни та білоруси, при цьому кажучи на них «кейзлики» та «деруны».  
Простішої страви за цю – годі й придумати. Для кремзликів потрібно натерти на тертці або блендері картоплю, цибулю та часник. Додати одне яйце, борошно та сіль з чорним метеним перцем. Перед подачею на стіл, крапля сметани і смачного!
 
І, звісно ж, десерт. Чи не найбільше краяни полюбляють гомбовці, позаяк вигадувати начинки та смаки можна до нескінченності.   
Для того, аби приготувати ці смаколики знадобиться свіжий сир, манна крупа , цукор та яйця . Приготовані кульки посипають, заздалегідь підсмаженими, сухарями та поливають сметаною. 
 
Тож, якщо у Вас залізні нерви і Ви ще не встигли зголодніти, продовжимо список страв закарпатської кухні: квасоля по-верховинськи, гурка, пікниця, голубки з грибами, риба по-верховинськи, шашлики з печінки, кляганиць, грибочки смажені, вареники закарпатські, закарпатський борщ, млинці по-мукачівськи, солодкий леквар і, звісно, духмяне домашнє парене вино.
 
Смачного! 
 


Теги: закарпатська кухня | закарпатські страви | закарпатські рецепти | бограч | рецепт бограча | гомбовці | рецепт гомбовців

Адреса для посилань: http://www.mukachevo.net/ua/News/view/48552-ТОП-10-найпопулярніших-закарпатських-страв-ФОТО

Якщо ви знайшли помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.



      


Коментарі (19)

Бан користувача

Період бану:      

Ванюшка
12.12.2011 12:02
Кудесница))) треба їхати на гостину і все це нямати))
Olena
18.11.2011 20:28
Hurka i lopatki !!
jane
15.11.2011 22:32
i xolodez sabylu !
Jane
15.11.2011 22:31
a hyrky sabylu !?!
Едьо
15.11.2011 15:26
а ще пацики забули за такі крумплі які печуться на шпорі, потім до них додається олай із підтушеною цибульою
jan
15.11.2011 12:41
а човлент?

Бісьмак Росана
14.11.2011 10:15
А всі страви, якиих Вам тут невистачає, перераховані в останньому абзаці.
се я
15.11.2011 00:03
Порцкані крумплі - май файноє блюдо!)
Istvan
14.11.2011 21:04
Ezek nagyon fincsi dolgok. Kaposztas paszuly hm... :)
A saslik is nagyon jo am. Frnciasalata, rantott husi ...
ддд
14.11.2011 20:31
а ще забули про сигидинське, торгані, вареники з лекварьом, поці галушки, шкварки, крумплі на шпорі і ще багато чого)))
гість
14.11.2011 16:10
Молодці, але Фото можна було й нормальні знайти! Це не ресторанна їжа!
14.11.2011 10:15
Росана Коли ми почали складати умовний рейтинг, страв було 40. Написати про всі у форматі матеріалу просто неможливо. А всі страви, якиих Вам тут невистачає, перераховані в останньому абзаці.

Не йдеться і про те, угорська страва, російська чи білоруська, рейтинг страв, які подають на Закарпатті туристам у першу чергу.

Дякую!
ххх
13.11.2011 20:39
Як люблят гайналі свою пасулю прославляти, аж гитко, приписують собі мадярські, чеські та інші страви, а от про гордість Бринзу (хоч в пирогах а хоч мачати), кулешку на ріпі з баранінков з часником, бануш (настоящий а не токану мамалижну) , аби масло виступило, геть забули. Треба в свідомості переламати шо не завжи краще де нас нема і все чуже у нас насиляти, а навчитися гордитися своєю автентичною кухнею.
13.11.2011 20:08
Я собі топ-10 закарпатських страв без гурки не уявляю.
Кремзлики, кайзлики ака дранікі ми можемо й на Поліісі смачно поїсти. А без гурки мені жінка казала, щоб зі свята вина навіть не повертався.
vadym
12.11.2011 19:38
хто-куди, а після всього прочитаного - їсти!)))
закордон
12.11.2011 18:22
2 pfr

овто тобі ни што иншоє, бо ти бо любив відіти ош тото из твойим "борщєм" вшитко еєдно. Лем имися раз за лемберчик! Докіть туй ись ме живі здорові, дотіть вто нич не єннакоє)
pfr
12.11.2011 17:47
не буйся, я й сам знаву і боґрач, і кизлики, і шетемені, і рокот-крумплі, і паленку, і ушитко што лем чилядникови смакує. Айно, наша кухня мало иншака, і нико ся туйка на психопатку Фаріон не рівнять. Уни із Сидором - єдна пара топанок.
Але тепер по суті: переважна більшість цих страв розповсюджена всюди в Карпатах. Варіанти і назви бувають різні. Голубці - взагалі польська страва (Golabki), токан (на Гуцульщині - банош) - ніщо інше, як мамалиґа румунсько-молдавська.
Mr. Kukuruzo
12.11.2011 16:49
no ta ne ?! :)
закордон
12.11.2011 15:17
2 pfr

йщи нам туй розкажіть як Фаріон дітьом, як наші голубки, бограч вадь пасулю з капустов "правильно" називати)))
pfr
12.11.2011 15:02
ви проводили соціологічне дослідження на тему "Сприйняття Закарпаття українцями", що стверджуєте про те, що "переважна більшість українців сприймає Закарпаття як "закордон"? такі "ненав"язливі" твердження взяті зі стелі, попахують провінційністю і "проповідями" батюшкі Сідора