Блог Валентина Кузана

концерт Олександра Саратського

Кузан Валентин Музикант, письменник, фотограф

Щойно повернувся з концерту Олександра Саратського, який пройшов в Ужгородській філармонії. Саратський - один із найцікавіших для мене музикантів.  Джазмен, який грає класичну музику, пише для симфонічних оркестрів, перероблює народні пісні і робить це так смачно, що слів нема. Моя шкіра, індикатор всього розкішного (мурашки бігають) два рази підтвердила, що ми з автором думаємо одними й тими ж елекричними сигналами. Є теза: щоб бути класним письменником, треба краще за інших висловлювати їхні ж думки. І, прочитавши в автора свої власні міркування, читач визнає його генієм. Так само тут: я відчував майже той самий мисленнєвий процес, що і музикант, який сидів за роялем. Зовсім чужа і незнайома людина, але дуже близька. Бачив в уяві ті самі клавіші, це можна порівняти з тим, що ми дихаємо одним повітрям. І якби я був вмілим піаністом, грав би ту ж саму музику, бо відчуваємо ми однаково.

Точніше кажучи, твори Саратського - це джаз, класика і етно в одому флаконі. Ще можна усвідомити, як Оскар Петерсон склепав докупи класичну музику і джаз.

( http://vkontakte.ru/video6905241_60121642 ) Але зіграти народну пісню "Ой, чий то кінь стоїть", і щоб важко було в результаті прослуховування сказати, яких елементів (класичних, джазових, народних) там було більше - це вже треба бути трохи ненормальним, тобто генієм, і українцем, бо ми тут завжди на перехресті усіх шляхів. 

Другу частину концерту Олександр відіграв із ужгородським струнним квартетом, в числі якого грав зокрема Владислав Юрош, класна людина і дуже толковий музикант, керівник камерного оркестру. 

Саратський, рояль

 

Саратський, Юрош

Владислав Юрош, Олександр Саратський

 

Олександр Саратський

 

Олександр Саратський

 

Олександр Саратський

 

Олександр Саратський

 

Щодо ужгородських музикантів, то Саратський, за його словами, дуже задоволений співпрацею з ними. Ужгородська публіка, очевидно, також отримала від цієї співпраці задоволення, оскільки стоячи музикантам аплодували десь тричі, не дожидаючись закінчення концерту. 

Щодо мене, то в мене взагалі вищезгаданий твір, за подачею Ганни Костенко, письменниці, стоїть на телефонному дзвінку вже котрий місяць. Зараз скажу. Із серпня.

Що прикро, дуже мало було інформації в місті про таку визначну подію, як тур Олександра Саратського по містах України. Про те, в яких країнах визнаний цей музикант, можете погуглити. Скажу тільки, що в багатьох. І, щоб було простіше, ось посиланнячко на його сайт, де можна розжитись його музичними творами.

http://saratsky.com.ua/ukr/index.html

Коментарі -
Зачекайте...