Блог Валентина Кузана

Музиканти українські

Кузан Валентин Музикант, письменник, фотограф

Цей запис присвячується українським музикантам і їхнім фотознімкам. Точніше, гурту Esthetic Education. А ще точніше, кільком враженням від зараз покажу чого.

У першу чергу, зазначу (зразу кажу): дія відбувалась в Одесі, коли я мешкав там і працював фотокореспондентом (фотокором) на кілька друкованих видань. Фото дотепер ніде не публікувались, якщо не враховувати одне молодіжне одеське видання, яке видавала тамтешня міськрада обмеженим накладом. Журнал називався "Покоління Next". Цілком можливо, що видання журналу у міськради замовила відома марка сигарет. Дозволю собі зробити таке іронічне припущення. Так ось, надруковані знімки з концерту Esthetic Education, де майже неможливо розібрати, де хто і що це взагалі таке, не були розміщені навіть в інтернеті. Останнім часом мені цей гурт дуже подобається, то давайте потішимо хлопців увагою і стрункими рядами вирушимо просторами моніторів на перегляд їхніх, скажімо по-модному, світлин.

Хто не знає, Esthetic Education складається із клавішника Діми Шурова, бас-гітариста Юрія Хусточки, які грали в попередньому складі Океану Ельзи і фронтмена - бельгійця на ім'я Луї Франк. На концерті, з якого ось тут будуть фоти, з ними грав невідомий мені гітарист, і барабанщик, з яким я познайомився згодом на фестивалі Фортмісія (за 30 км від кордону з Польщею). Як виявилось, цей барабанщик грає в основному складі Плачу Єремії, звати його Андрій.

Спробую пояснити, що зображено на знімках. По-перше, це не світлини дивні, дивним і оригінальним (вельми, напрочуд оригінальним) був сам концерт. Замість квитків на вході в тих, хто прийшов, ні, перепрошую: привалив у натовпі на захід, забирали малюнки, які кожен повинен був, якщо, звісно, хотів пройти, намалювати на вільну тему. В самому залі на території морвокзалу, іншими словами, порту, стояло кілька мольбертів, де глядачі, увійшовши і не маючи, чим зайнятись, малювали, а згодом замальовували малюнки одне одного. Сцена до початку вистави і після початку хвилин двадцять була завішена тканиною. На тканині проектор показував такі штуки: 

Esthetic Education

 

Esthetic Education

Виявляється, це хлопці (нестарий добрий Луї, Юра Хусточка, Діма Шуров), одягнені в костюми зі світлодіодами стоять на сцені, за ширмою, і грають. Якщо пригледітись, то можна роздивитись фігури музикантів. Ось вони:

Esthetic Education

 

Esthetic Education

 

Esthetic Education

 

Esthetic Education

 

Esthetic Education

на цьому знімку за клавішами сидить вихідець з Океану Діма Шуров, який співпрацював, чи, можливо, і тепер співпрацює з Земфірою. Що про нього відомо достеменно, то наразі він випустив свій персональний альбом Pianoboy

Esthetic Education

Оце Луї Франк, цікавий такий чолов'яга. За ним стоїть басисит Хусточка, який, як я казав, грав у Океані Ельзи аж до океанівського альбому "Глорія".

Ще про концерт: музиканти грали по черзі на різних інструментах. Дійсно талановиті люди. Як і в Pianoboy Шурова. Причому Шуров таки у своєму проекті і співає.

Щодо українських музикантів. Хто знає, що ВВ перед тим, як стати популярними в Україні, років з 6 розїжджали Європою з концертами? Аж не віриться, що це правда.

Коментарі -
Зачекайте...