В Ужгороді пройшов чемпіонат Закарпаття з велоспорту (ФОТО)

У неділю 10 березня навколо Радванського кар'єру в Ужгороді пройшов перший з цьогорічних чемпіонатів Закарпаття з велоспорту у дисципліні крос-кантрі.

Найдовша дистанція являла собою чотири кола по 3 кілометри кожний: круті віражі, кам'янисті підйоми, мокрі, слизькі спуски – було чимало жорстких технічних ділянок, на яких гонщикам доводилося показати всю свою майстерність, щоб залишитися в сідлі. Траса підвищеної складності та складні погодні умови анітрохи не злякали учасників змагань, лише додали азарту та адреналіну в кров. Як відмітив під час відкриття змагань голова обласної федерації велоспорту Едуард Татуревич: - "Погода кинула нам виклик. Ми з нею сперечатися не будемо, але і здаватися – не збираємося!"

Суперечка за медалі велася  в п'яти вікових категоріях, але найгострішою боротьба виявилася в номінаціях "Чоловіки та юніори", де протягом всієї дистанції було неясно, хто займе призові місця. Шістка лідерів майже одночасно дісталася фінішу. У цьому протистоянні в абсолютній першості з мінімальною перевагою перемогу святкував 18-річний кандидат у майстри спорту з Ужгороду Олександр Зубенко, слідом за ним фінішували майстри спорту України з велоорієнтування Ференц Гутлебет та Олексій Жданович.

Зубенко отримав нагороду і за перше місце в змаганнях юніорів. Срібним призером у цій номінації став його одноклубник по клубу "Банзай-Ра" 16-річний Володимир Козловський, а з третім та четвертим часом фінішували представники мукачівського клубу "Товариш" Василь Морозов та Олександр Касьянов.

Треба сказати, що неабиякі пристрасті на гонці кипіли і в суперечці спортсменів інших вікових груп.

В змаганнях серед дівчат 1996-98 років народження весь п'єдестал "окупували" мукачівки: кращий час показала Наталія Шозда, друге місце зайняла Анастасія Моїсеєва (вона ж стала переможницею в категорії 14-річних), на третьому – Олександра Золтан. Серед їх однолітків  чемпіоном став Том Рего з Ужгороду, срібним призером – мукачівець Владислав Французов, бронзовим – Роман Дешко із Сваляви.

Серед юнаків 1999-2001 років народження переміг свалявець Володимир Грабар, друге та третє місця – в ужгородців Дениса Мартинова та Віталія Малило.

Першим серед ветеранів фінішував 45-річний майстер спорту зі спортивного орієнтування Руслан Касьянов, а ось в змаганнях наймолодших (2002 року народження і менших) першою-другою серед дівчат дистанцію подолали Ніколетта Веклюк з Ужгороду та мукачівка Ірина Розман.

Серед хлопчаків не старших 11-ти років найспритнішими виявилися свалявчани Олег Цанько і Мирослав Дешко, а також Нікіта Гаркавенко з Ужгороду.

У підсумку найбільше призових місць на цих змаганнях дісталося представникам Закарпатського центру туризму і спорту учнівської молоді (директор Володимир Чепа), адже саме при цій установі працюють і ужгородський СК "Банзай-Ра" (тренери Віра та Олексій Ждановичі), і мукачівський СК "Товариш" (тренери Ніна Расчупкіна та Олександр Цепурдей), а також представникам свалявської велосекції КДЮСШ СТП "Спартак" (тренер Андрій Карпутенко).

Цього року в Ужгороді спільно з польськими партнерами розпочнеться реалізація грантового "Партнерського проекту розвитку спільного туризму, який базується на молодіжному спорті та розважальних центрах". Загальна вартість проекту становить понад 570 тис. євро. Серед іншого, проектом передбачено "будівництво міського велоцентру, який буде оснащений  необхідним офісним обладнанням, у його розпорядженні  знаходитимуться сучасні  спортивні велосипеди, намети, а також інформаційні матеріали, необхідні для розвитку велоруху в місті. Будучи збудованим спільними зусиллями міст Ужгород та Кросно, після завершення проекту велоцентр залишиться у комунальній власності міста".

Передбачається, що на базі цього центру працюватиме й дитяча спортивна школа з велоспорту.